SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'Teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:- 'Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıya beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız'

'Teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız'
24.4.2019 11:09:50

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıyla beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Sri Lanka'daki terör saldırıları nedeniyle bu ülkenin Ankara'daki Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulunarak, açılan taziye defterini imzaladı.

Bakan Çavuşoğlu, mesajında, saldırıları en şiddetli şekilde bir kez daha kınadığını vurgulayarak, Sri Lanka hükümeti ile saldırılarda yakınlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini sunduğunu belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Sri Lanka'da 21 Nisan 2019'da kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alarak 300'den fazla insanın hayatına kasteden ve daha fazlasının yaralanmasına sebep olan menfur saldırı ile sarsıldık. Sevdiklerini kaybeden aileleri teselli etmek için kelimeler yetersiz kalır. Ayrıca hayatını kaybedenler arasında bulunan iki vatandaşımız için yas tutuyoruz.

Hükümetimiz adına saldırıları en şiddetli şekilde bir kez daha kınıyor ve Sri Lanka hükümetine ve ailelere taziyelerimi sunuyorum. Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıya beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız."

Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Sayın Dışişleri Bakanı'na, Türkiye kuruluşları ve insanlarına bu zor zamanlarda sağladıkları büyük destek ve dayanışma için teşekkür ederiz." ifadesine yer verildi.      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR