DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Terör örgütü propagandası' soruşturması

'Terör örgütü propagandası' soruşturması

7 Yıl Önce
2015-05-28 15:24:54
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili 'terör örgütü propagandası' yapmak suçundan başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında gazeteciler Mirgün Cabas, Banu Güven, Emre Uslu, Asım Yıldırım, Ceyda Karan ile Koray Çalışkan ve Önder Aytaç'ın da bulunduğu 10 kişi ifadeye çağrıldı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'nun başlattığı soruşturmada ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, gazeteciler Mirgün Cabas, Banu Güven, Ceyda Karan, Asım Yıldırım, Emre Uslu, Önder Aytaç, oyuncular Barış Atay, Pelin Batu, şarkıcı Ferhat Tunç ile Koray Çalışkan 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu, savcı Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan hem resen hem de şikayet dilekçeleri üzerine soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında, gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da 'şüpheli' sıfatıyla ifadesinin alındığı öğrenildi. Ilıcak'ın ifadesinde hakkındaki iddiaları kabul etmediği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ömer Bra

Bugüne kadar olan Hdp-Hüda par kavgalarından hangisini İLK başlatan Hüda-par'dır? Daha geçen gün Hüda-parlı birini Pkk katletti, ardından Hizbullah da 4 Hdp'liyi öldürdü. Demirtaş cinayeti MİT yaptı dedi, kamera görüntüleri çıktı, katiller yakalandı ve Hdp katillere avukat tuttu. Madem cinayeti Mit yaptı, avukatlığını neden siz yapıyorsunuz? Velhasıl, gerilimlerin ve yalan haberin İLK öncüsü şimdiye kadar hep Hdp/Pkk olmuş. Hdp Kürtlerin huzurunu istiyorsa muhalif partilere saldırmaktan vazgeçsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş