SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Tepki çeken 10 Kasım görüntüleriyle ilgili MEB’den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 10 Kasım'da çocukların Mustafa Kemal Atatürk'e secde ettirildiği etkinlikle ilgili olarak soruşturma başlattı.

Tepki çeken 10 Kasım görüntüleriyle ilgili MEB’den açıklama
13.11.2019 15:40:51

İlkokul çocuklarının, 10 Kasım'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e secde ettirildiği etkinlikle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) açıklama yapıldı.

Bakanlığın açıklamasında şunlar kaydedildi:

"10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme/soruşturma başlatılmıştır."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

beton .... / 14.11.2019 12:27:07
KEMALİZM DİNİ:chp milletvekillerinden Şeref Aykut'a göre Kemalizm dini cumhuriyetçilik, milliyetçilik, inkılâpçılık, devletçilik, laiklik ve halkçılık oluşmalıydı. Aykut bilindiği gibi bu fikirlerini en temel şekilde Kemalizm Dini adı altında kitaplaştırmış ve Atatürk'e tapan nesillerin nasıl yetiştirileceğini anlatmıştı.Türkiye Cumhuriyetinin önemli şairlerinden Behçet Çağlar, hem ezan hemde mevlit yazdı.Faruk Nafiz Çamlıbel,Halil Bedii Yönetken atatürkü ilahlaştıran şiirler yazmıştır. Cumhuriyet kurulduktan sonra Atatürk'ü ilahlaştırmak edebiyatın ve sanatın ana konularından biri olmuştur
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR