DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tenis: Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası

Tenis: Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası

7 Yıl Önce
2015-05-31 17:04:17
Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen 30. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası sona erdi.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi'ndeki Ali Bey Club Manavgat Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonaya, ABD, Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kolombiya, Malezya, Polonya, Rusya, Sri Lanka, Şili, Tayland, Yunanistan ve Türkiye'dan 52 takımda 165 sporcu katıldı.

Şampiyonada, erkekler 1 kategorisinde finale kalan İngiltere, Fransa'yı 2-0 yenerek birinci oldu. Japonya'yı 2-0 yenen Avustralya ise üçüncü oldu.

Türkiye erkeklerde Turan Akalın ve Hakan Güngör, bayanlarda Büşra Ün ve Jülide Yıldız, gençlerde Ayşegül Zararsız ve Oğuzhan Güneş olmak üzere 3 kategoride 6 sporcu ile şampiyonada yer aldı. Şampiyonada galibiyet elde edemeyen Türk sporcular, dereceye giremedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murathan

türküye sürekli kürtleri tehdir edeceğine varsa yüreği girsin türkmenlere yardım etsin,öyle uzaktan bağırarak olmaz bu iş,buyrun kendinizi kardeşlerinize karşı ıspatlayın,elinizden tutan mı var yoksa?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş