SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Temel Karamollaoğlu'ndan yeni 'Çamlıca Camii' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, tepki çeken Çamlıca Camii açıklamalarına ilişkin yeni bir paylaşım yaptı. Karamollaoğlu, 'Bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele camii meselesi değil'dedi.

Temel Karamollaoğlu'ndan yeni 'Çamlıca Camii' açıklaması
14.4.2019 00:41:44

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından, "Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AK Parti'ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam'a hizmet diye takdim edilmesidir." açıklamasını yaptı.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından şunları kaydetti:

"Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AK Parti'ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam'a hizmet diye takdim edilmesidir. Hal böyleyken bir de camii karşıtıymışız gibi bir algı oluşturma çabası var. Bu arkadaşların her türlü algıyı oluşturma becerisi var, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Fakat algılarla artık bu gemi daha fazla yürümüyor, bunu da kendileri çok iyi biliyor. Bizim ne söylediğimizi çok iyi anlıyorlar ama, söylediğimiz hakikatler işlerine gelmiyor. Gösterişin ibadetin özüne aykırı olduğunu Müslümanlar çok iyi bilir. Asıl itibar; ahlakımızadır, adaletimizedir. Ahlakımızla, adaletimizle gösteremediğimiz inancımızı, çok büyük mabetler inşa ederek nasıl gösterebiliriz? İnsanı yüceltmeliyiz, duvarları değil."


    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 14.4.2019 21:25:02
Senin yaptığın açıklama dert olmadı, ama Camii açılması tüm ingilizlerde olduğu gibi sana da dert oldu
/ 14.4.2019 11:19:45
Eğer bir katkı sağlamak istiyorsan kimler ile olduğuna bak yeter
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR