DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Teklif götürülen isimler belli oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde kurulacak seçim hükümetinde kabinede yer alması için teklif götürülecek isimler belli oldu.

7 Yıl Önce
2015-08-26 14:47:29

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümetinde yer alması için CHP'den Erdoğan Toprak, Gülsün Bilgehan Toker, İlhan Kesici, Deniz Baykal ve Tekin Bingöl'e teklif götüreceği belirtildi.

Seçim hükümetinde yer alması için teklif götürülen MHP'li isimler ise, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Tuğrul Türkeş ve Meral Akşener oldu.

Seçim hükümetinde yer alacak HPD'li isimler olarak da Levent Tüzel, Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca olarak belirlendi.

Seçim hükümetinde AK Parti'den 11 ismin yer alması bekleniyor. AK Parti'de üç dönem kuralına takılan isimlerin seçim hükümetinde yer alması beklenmiyor. CHP ve MHP seçim hükümetinde yer almayacaklarını daha önce açıklamışlardı.

3 DÖNEMLİKLER YOK

Seçim hükümetinde AK Parti'den 11 ismin yer alması bekleniyor. AK Parti'de üç dönem kuralına takılan isimlerin seçim hükümetinde yer almayacak.

CHP ve MHP'nin seçim hükümetinde yer almayacağını açıklaması nedeniyle bu bakanların bağımsızlar arasından seçilmesi bekleniyor.

24 SAAT İÇERİSİNDE YANIT BEKLENİYOR

Başbakan Davutoğlu, geçici hükümette yer almasını istediği isimlere mektup gönderecek. Söz konusu isimlerin bu mektuba 24 saat içerisinde cevap vermesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK SÜRE DÜN BAŞLADI

7 Haziran'daki genel seçimlerin ardından hükümeti kurma görevini alan Davutoğlu'nun koalisyon turlarından sonuç çıkmamıştı. 

Bunun üzerine erken seçim kararı alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçici hükümeti kurma görevini dün tekrar Ahmet Davutoğlu'na vermişti.

1 Kasım'da yapılacak erken seçime kadar ülkeyi yönetecek geçici hükümeti kurması için Davutoğlu'nun 5 gün süresi bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

Erkam

HDP'den niye İslamcı Kürtleri değil de, Sosyalist Türkleri seçmişler?

alia57

Başbakan keşke Bahçeli'ye de teklif götürseydi.. Hiç değilse bir parti lideri ne kadar küfürbaz olabiliyormuş öğrenmiş olurduk!!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş