DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5405 ₺

EURO

18,0836 ₺

ALTIN

992,01 ₺

BİST

3.169,31 ₺

TBF Olağanüstü Genel Kurulu

TBF Olağanüstü Genel Kurulu

8 Yıl Önce
2015-05-27 12:39:39
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun başkan adaylarından Harun Erdenay, "Hayatım boyunca oyunculuk kariyerimi hep lider olarak sürdürdüm, yöneticiliği de böyle sürdürme düşüncesindeyim" dedi.

Ankara Hilton Otel'deki Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Olağanüstü Genel Kurulu'nda, yönetim ve denetim kurulları ibra edildi.

Erdenay, ibraların ardından yaptığı konuşmada, basketbolla çok küçük yaşlarda tanıştığını ve alt yapıda başladığı kariyerini uzun yıllar devam ettiğini söyledi. Oyunculuğu süresince 180 kez milli olduğunu dile getiren Erdenay, sporculuğun ardından yöneticilik kariyerinin başladığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Yönetim kurulu üyeliği, asbaşkanlık derken hemen hemen her kademede görev yaptım. Bu tecrübelerimi şimdi de başkanlıkta kullanmak istiyorum. Diğer spor dallarına hiç ilgim olmadı, odağım her zaman basketboldu. Avrupa ve dünyada çok saygı duyulan bir federasyonuz. Bunu daha da ileriye götürmek istiyoruz. Şeffaf ve bağımsız bir yönetim anlayışını benimsiyorum."

- "Türk basketbolunun geleceği çok parlak gözüküyor"

Sportif başarı hedeflerinden bahseden Erdenay, bu yıl 2 önemli Avrupa Şampiyonası'na katılacaklarını belirterek, buradaki derecelerin belki de Türkiye'yi olimpiyatlara götüreceğini, bu nedenle çok iyi hazırlanmak gerektiğini vurguladı.

Türk basketbolunun geleceğinin çok parlak gözüktüğünü kaydeden Erdenay, "Altyapıda alınan madalyalar var. Yükselen bir jenerasyonumuz bulunuyor. Bu jenerasyon, uzun yıllar Türk basketbolunun lokomotifi olacak" dedi.

- Süper Lig projesi

Başkan olduğu takdirde "Süper Lig" projesini hayata geçireceğini anlatan Erdenay, şöyle konuştu:

"Ligimiz Süper Lig olmayı hak ediyor. Bunun için sponsorum hazır. Ayrıca Süper Lig'in ardından 1., 2. ve 3. liglerimiz olacak. Bu da televizyon yayınlarıyla ilgili yeni fırsatlar getirecek. Lig kurulu toplantısında, kulüp yöneticilerinin de bulunması taraftarıyım. Kulüplerin kendi liglerindeki kararları, kendilerinin almalarını istiyoruz."

Erdenay, Türkiye Basketbol Ligi için bir isim sponsoru ile anlaştıklarını dile getirdi. Bu sponsorun maddi açıdan büyük katkı sağlayacağını kaydeden Erdenay, futbolun modelinin doğru olduğunu söyledi.

- "Hakemlerin, bu pastadan aldığı dilim oldukça küçük"

Ligin kalitesinin çok yüksek olmasına rağmen hakemlerin, bu pastadan aldığı dilimin oldukça küçük kaldığını ifade eden Erdenay, hakemlerin değerini artırmak, onları motive etmek için de projeleri olduğunu kaydetti.

Alt yapılara önem vereceklerini belirten ve oyuncu yetiştiren kulüplere, emeklerinden dolayı teşekkür eden Erdenay, Anadolu'daki ziyaretlerinde altyapılara büyük talep olduğunu gördüğünü belirterek, "500-600 çocuğa 1 salon düşüyor. Tesis yaparak her çocuğa eşit spor imkanı vermek istiyoruz" diye konuştu.

Üç çocuk babası biri olarak, çocukların geleceğiyle yakından ilgilendiğini dile getiren Erdenay, sözlerini şöyle tamamladı:

"Basketbolun nasıl hayat değiştirdiğini biliyorum. Çocukların başarılı bir hayat sürmeleri ve basketbol oynamaları için çalışacağım. Hayatım boyunca oyunculuk kariyerimi hep lider olarak sürdürdüm, yöneticiliği de böyle sürdürme düşüncesindeyim. Basketbola zarar verecek bir karara, babam bile söylemiş olsa 'evet' demeyeceğim. Tüm hedefimiz, amacımız, Türk basketbolunu nasıl ileriye, zirveye taşıyacağımız olacak. Bunun çok sorumluluk getirdiğini biliyorum. Oyunculuk kariyerimde her zaman bu ligin oyuncusu oldum, yöneticilikte de böyle olmaya hazırım." .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş