DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tayland'da MERS paniği

Tayland'da MERS paniği

23.06.2015 12:20:03
Tayland Sağlık Bakanlığı, ülkede geçen hafta ilk MERS vakasının ortaya çıkmasının ardından Ortadoğulu hastaların tedavisini kabul etmeyen hastaneler hakkında yasal işlem başlatılacağı uyarısında bulundu.

Bakanlık yetkilisi Boonruang Triruangworawat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tayland'daki bazı hastanelerin, Corona virüsünün yol açtığı bulaşıcı solunum yolu hastalığı MERS taşıdıkları endişesiyle Ortadoğulu hastaları tedavi altına almamasının kabul edilemez olduğunu belirterek, bu kişilerin naklinin, protokollerin ihlali anlamına geldiğini bildirdi.

Boonruang Triruangworawat, Ortadoğulu hastaları kabul etmeyen özel hastaneler hakkında yasal işlem başlatılabileceğini söyledi.

Tayland'da iki özel hastane, MERS taşıdıklarından şüphelenilen hastaları devlete ait enfeksiyon hastalıkları merkezine göndermişti.

Ülkede geçen hafta Umman'dan gelen 75 yaşındaki bir adama MERS teşhisi konulmuştu. Önce özel bir hastanede tedavi altına alan adam daha sonra enfeksiyon hastalıkları merkezine nakledilmişti.

Hastanın ailesinin üç üyesi de karantinaya alınmış, ancak şu ana kadar yapılan testler bu kişilerin MERS taşıyıcısı olmadıklarını göstermişti.

MERS, ilk kez 2012 yılının Eylül ayında Suudi Arabistan'da ortaya çıktı. MERS vakaları ve hastalık nedeniyle ölümlerin çoğu da bu ülkede görüldü. Dünya Sağlık Örgütü, Şubat ayındaki açıklamasında, 2012'den bu yana MERS virüsü bulaşan 971 kişiden 356'sının hayatını kaybettiğini bildirmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tam gaz devam..

Sayin bakanim çöp de olsa yapilan sey donmeler disinda herkesi sevindirecektir. Saadet sevdalisi olarak milli gorusce ortaya konan hersey takdire sayandir. Sizden tek ricam lutfen hayirli isleri uzatmayin yoksa siyonizmin saldirisindan hicbirsey yaptirmazlar.Turkiye dunyanin en kaliteli arabasini 3 ayda yapip seri uretime dahi sunacak guctedir, yeterki iman ile o ise yonelsin. İnanc tekeden sut cikartir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş