DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tayfun binlerce Çinliyi vurdu

Linfa Tayfunu'nun, Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletini etkisi altına aldığı, bölgede 31 binden fazla kişinin güvenli bölgelere tahliye edildiği bildirildi.

09.07.2015 16:51:25

Şinhua Ajansının haberine göre, eyaletin Şanvey kentinde karayı vurmaya başlayan Linfa Tayfunu'nun, güçlü bir tropik kasırga seviyesinde batıya doğru ilerlediği belirtildi.

Tayfunun neden olduğu yağışların Şanvey kentinin bazı kesimlerinde sellere neden olduğu, bölgede 370 bin haneye elektrik verilemediği, tayfundan 710 bin kişinin etkilendiği kaydedildi.

Bölgede, yarım gün içinde 40 milyon dolar zarara neden olan tayfunda 6 bin 739 evin hasar gördüğü, 31 bin 110 kişinin güvenli bölgelere tahliye edildiği açıklandı.

Tren seferlerinin askıya alındığı ve okulların kapatıldığı Şanvey'de şu ana kadar ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi. Guangdong bölgesinin genelinde de 10 bin 500 balıkçı teknesinin limanlara döndüğü kaydedildi.

Bu arada Çin'in doğusuna hızla yaklaşan Çan-Hom tayfununun cuma gecesi Cıciang eyaletinde karaya vurması bekleniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Demirtaş güldürme bizi...Dokunulmazlığınızın kaldırılması ve müebbet hapis cezasından bu kadar korkmayın, ölene kadar devlet sizi doyuracak...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş