Tatil uzatıldı! Bakan Selçuk'tan son dakika okul tatili açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı son dakika açıklamasında 'Tatil uzatıldı' dedi. Bakan Selçuk bu açıklamasıyla okullarda tatil uzatılacak mı sorusunu soran binlerce kişinin sorusun yanıt verdi. Peki okullarda tatil ne zamana kadar uzatıldı? Yapılan açıklamada tatil 30 Nisan'a kadar uzatıldı. Uzaktan eğitim tatil süresince EBA üzerinden ve TRT EBA TV kanalları üzerinden devam edeceği vurgulandı. Bakan Koca okul tatil uzatıldı açıklaması yaptı.

2020-03-25 19:15:45

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı son dakika açıklamasında "Tatil uzatıldı" dedi. Bakan Selçuk bu açıklamasıyla okullarda tatil uzatılacak mı sorusunu soran binlerce kişinin sorusun yanıt verdi. Peki okullarda tatil ne zamana kadar uzatıldı? Yapılan açıklamada tatil 30 Nisan'a uzatıldı. Uzaktan eğitim tatil süresince EBA üzerinden ve TRT EBA TV kanalları üzerinden devam edeceği vurgulandı. 

Koronavirüs salgını sonrası kapatılan okullar bugün Bilim Kurulu tavsiyesi doğrultusunda uzatıldı. Bilim Kurulu Toplantısı'ndan sonra kamerlar karşısıan geçen Ziya Selçuk milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veliyi ilgilendiren kritik kararı açıkladı. Bakan Selçuk "tatil uzatıldı" dedi. 

TATİL UZATILDI MI?

Bugün 13:30 da başlayan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Ziya Selçuk binlerce kişinin sorduğu okularda tatil uzatıldı mı sorusuna açıklık getirdi. Selçuk açıklamasında okullarda "tatil uzatıldı" dedi. 

OKULLAR NE ZAMANA KADAR TATİL EDİLDİ?

Seulçuk yaptığı son dakika açıklamasında okulların ne zamana kadar tatil edildiğini açıkladı. Bakan Ziya Selçuk okullar 30 Nisan'a kadar tatil edildi dedi.

UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası alınan kararları açıklayan Ziya Selçuk uzaktan eğitim ile ilgili de bilgilendirmede bulundu. Ziya Selçuk uzaktan eğitimin EBA, TRT EBA TV üzerinden devam edileceğini duyurdu. 

BİLİM KURULU BU GÜN 'EĞİTİM' GÜNDEMİYLE SAAT 13:30'DA TOPLANMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'nın başkanlık ettiği ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu "eğitim" gündemiyle toplandı. Sağlık Bakanlığının Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu değerlendiriliyor.

TOPLANTIYA ZİYA SELÇUK DA KATILMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği kurulun bugünkü toplantısına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılıyor.

KOCA VE SELÇUK 16:15'TE AÇIKLAMALARDA BULUNACAK

Koca ile Selçuk, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından saat 19.15'te sağlık ve eğitim alanındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunacak.

 

YORUMLAR (0)