DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tatil beldemizde yılan paniği

Antalya'nın Gazipaşa İlçesi Zeytinada Mahallesi'nde peş peşe görülen devasa yılanlar, bölge halkında paniğe neden oldu.

27.07.2015 19:42:33

Köy yerinde her yaz yılan gördüklerini ancak bu yılanların her zamankinden daha uzun ve kalın olduğunu söyleyen Durmuş Şahin, "Bu kadar büyük yılanı ilk kez gördüm. Evimin etrafında yakaladık. Av tüfeğiyle öldürdüm. Evime girmediği ve bizlere zarar vermeden yakaladığımız için şanslıyız" dedi.

3.5 metrenin üzerinde siyah bir yılan öldüren Şimşek de yine kırsal alanda bulunan evinin etrafında aynı devasa bir yalın gördüğünü ve korkuya kapıldığını söyledi. Yılanların aşırı sıcaklar nedeniyle su bulmakta zorlandığını ve yerleşim yerlerine kadar yaklaştığını belirten Şimşek, "Bu yaz havalar çok sıcak. Yaz boyunca küçüklü büyüklü çok yılan öldürdük. Her yerde önümüze çıkabiliyor. Zarar görmemek için dikkatli oluyoruz. Ancak bu kadar büyük yılanı ilk kez gördük" diye konuştu.

"GECE DAHA DİKKATLİ OLUNMALI"

Yılanlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Şimşek, "Aşırı sıcaklar nedeniyle yılanlar gündüz halsizleşiyor ancak gece daha dinç oluyorlar. Seralarda, yollarda ve bahçelerde dikkat edilmesi gerekir. Ağaçlarda, seraların içinde insanların karşısına çıkarsa daha tehlikeli olur" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kocero

Amerikayla bir olmus irakta suriyede terorle mucadele adi altinda muslumanlara bomba yagdiriyorsunuz.O zaman esedle iranla rusyayla amerikayla ne farkiniz var.Birakin bu halki aldatmayi.Sizde haclilarin tarafindasiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş