DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tankı o ülkenin silahıyla vurmuşlar

Fırat Kalkanı harekatında YPG'nin hedef aldığı tankın sürücüsü Uzman Çavuş Ercan Çelik'in Rus yapımı tanksavarla şehit edildiği ortaya çıktı.

6 Yıl Önce
2016-08-29 11:04:56

Suriye'de devam eden 'Fırat Kalkanı' harekâtının 4. gününde İncirlik'ten kalkan 2 Türk savaş uçağı, Cerablus çevresinde IŞİD'e ait hedeflerin yanı sıra PYD/YPG'ye ait bir cephaneliği de vurdu. Akşam saatlerinde Cerablus'un 5-6 kilometre güneyinde YPG tanksavarlarla TSK'nın iki tankını hedef aldı. Saldırılarda 28 yaşındaki Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit oldu, üç asker yaralandı.
 
PYD'NİN CEPHANELİĞİ İMHA EDİLDİ

İncirlik'ten kalktığı öğrenilen iki F-16, Cerablus'un güneyinde PKK'nın Suriye kolu PYD'ye ait bir cephaneliği hedef aldı. Cephanelik imha edilirken şiddetli patlamalar oldu.
 
RUS YAPIMI SİLAHLA VURDULAR

YPG dün akşam, Cerablus'un 5-6 kilometre güneyinde konuşlu bir Türk tankını, Rus yapımı Kornet tanksavarla vurdu. Bu tank hafif hasar aldı, bir tank personeli de yaralandı. Hafif hasarlı tank operasyon görevini sürdürmeye devam etti.
 
YPG saat 21.00'de aynı bölgede bir tankı daha yine aynı tip tanksavarla vurdu. Vurulan ikinci tankta Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit olurken, iki asker yaralandı. Yaralı askerler tedavi için Gaziantep'e getirildi. Belirlenen YPG noktaları sınırdaki obüslerle misliyle vuruldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

ok

Cehenneme cevirecen onlarin bulunduklari mekanlari, nefes aldirmiyacan firat sagi solunu papazlar konussun bopcular konussun isreal konussun. Biz birligi ummeti guvenligi beraberligi konusup kendi oz siyasetimizi sergiliyelim diyen yok. Kahraman uretilmez kahramanlar cephede siyasette ustune duseni gerektiginde yapandir. 3 sene firatin sagindan soluna solundan sagina fuzeler atarak sulh gelmez. Bu aptalca siyasetden kurtulmak gerekir. Firatin sagi solu eninden boyuna teroristlerden temizlenmesi ummetin boynunun borcudur.

ok

Terror orgutleriyle anlasmalar nezaman son bulacak. Firatin batisi dogusu guneyi kuzeyi ne fark eder. Oyle bir siyasi bozukluklar yasiyoruzki milletin kafa duman. Insanlarimiz artik basiretlerini yitirdi, firatin batisi hikayeleriyle papagan gibi medyanin dediklerini anlatarak siyasi dehaliklarini sergileme pesinde herkes. Bune papaginlik buna ferasetsizlik. Kopkoca turk ordusunu fuze atiyorlar bizde: Efendim firatin kuzey guneyi batisi hikayeleriyle laf yetistirecegimiz yerini su orgutun (ypg ve deas) tum varligini yok edelim diyon yok. O fuze atiyir bizimkiler ayni seviyede karsilik veriyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş