DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tanıtım için vatandaşlara böcek ikram edildi

Tanıtım için vatandaşlara böcek ikram edildi

7 Yıl Önce
2015-06-03 18:53:16
Kadıköy'de bir firma, tanıtım için vatandaşlara yenilebilir böcek ikram etti.

Bahariye Caddesi'nde açılan stantta kremalize edilmiş çekirge, çikolatalı böcek ve karıncalı sakız gibi ürünler yer aldı.

Uzmanlardan oluşan bir ekibin böcekler hakkında bilgi verdiği stantta, vatandaşlara yenilebilir böceklerden ikram edildi.

İkram edilen böcekler, kısa sürede tükendi.

Firma yetkilisi Ayşe Sav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın yaklaşık 70 ülkesinde faaliyet gösterdiklerini söyledi. İnsanların, yaşantılarını ve ürünlerini tehlikeye atan böceklerle mücadele ettiğini belirten Sav, şöyle konuştu:

"Ancak proteince çok yüksek, faydalı böcekler de var. Dünyanın yaklaşık 70 ülkesinde bugün aynı saatlerde benzer bir organizasyon yapıldı. Pestaurant organizasyonu senede sadece 1 gün insanlara faydalı böceklerle tanışma imkanı sunuyor. Böylece hem faydalı böceklerle hem de zararlı böceklerle bir araya gelerek gün boyunca farkındalık yaratmaya çalıştık. İnanılmaz ilgi vardı. İnsanlar paket paket aldılar. Bu bizim için gerçekten çok güzeldi."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nur

22 arap devletinin hangisinde huzur var, selamet var. Emperyalistler tarafından bazı arap ailelerine tahsis edişmiş ve tamamı sömürülmeye devam ediliyor. Marifet devlet kurmakta değil, marifet dünya gücü olabilecek misin olamayacak mısın. Şimdi dünya gücü olabilecek bir ülke var o da Türkiye. Eğer Türkiye ile beraber yürürseniz siz de yücelirsiniz, şayet bölücülüğe devam ederseniz alçalırsınız, izzet ve şerefinizi de kaybedersiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş