DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Taliban söylentileri reddetti!

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, Çin’de Kabil Yönetimi ile barış göüşmeleri gerçekleştirdiği yönünde medyada yer alan haberlere itiraz eden bir açıklama yayınlandı.

26.05.2015 22:37:11

Grubun resmi sözcüsü Zebihullah Mücahid imzalı açıklamada ‘Taliban'ın bir görüşme gerçekleştirmesi durumunda bunu ilan etmekten çekinmeyeceği' vurgulandı.

Taliban'ın ‘ülkedeki yabancı kuvvetler tamamen Afganistan'ı terk edinceye kadar masaya oturmayacakları yönünde' açıklamaları ve net duruşu olmasına karşın medyada sık sık benzer haberlerin yer aldığı gözleniyor.

Taliban tarafından Çin'de gerçekleştirildiği iddia edilen görüşmeye ait açıklama:

“İslam Emirliği'nin Kabil Yönetimi ile Çin'in Urumçi kentinde barış görüşmesi yaptığı yönündeki söylentiler medyada yayılmış durumda.

Söylentileri şiddetle reddediyoruz. Düşman, Mücahitler hakkında yanlış haberler yayınlayarak güvenlik personelinin yokluğunu çektiği moralini yükseltmek istiyor.

Medya da asılsız raporlar yayınlamaktan ve şeytani kıskacın bir maşası gibi çalışmaktan kaçınmalıdır.

Medya'da barış görüşmeleri için Çin'e gittiği söylenen iki grup İslam Emirliği temsilcileri yerindedir, buna binaen kendileriyle gerçekleştirildiği söylenen son iletişimleri de reddediyoruz.

İslam Emirliği'nin siyasi ilişki ve adımları nettir. Herhangi biriyle gizlice bir araya gelme yada siyasi bağlantı kurmaya ihtiyacımız yok. Eğer bir yere gidecek yada biriyle bir araya gelecek olursak meseleyi medya üzerinden ilan ederiz. Gizli konuşmalara inancımız yok.”

Zebihullah Mücahid

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

suat k.

Tel abyatı terk ederken mayın yok, eve dönüşlerde mi mayın problemi var? o mayınları siz döşemiş olmayasınız salih müslim ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş