DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Talabani 3 yıl sonra partisinin başında

2012'de beyin kanaması geçirerek tedaviye alınan Irak eski Cumhurbaşkanı Talabani, 3 yıl sonra ilk kez partisinin toplantısına katıldı.

7 Yıl Önce
2015-06-02 08:55:13

Irak eski Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Başkanı Celal Talabani, 3 yılın ardından ilk kez partisinin toplantısına katıldı.

40. YIL DÖNÜMÜNDE İLK KEZ

2012'de beyin kanaması geçirerek Almanya'da tedavi altına alınan ve geçtiğimiz yaz Süleymaniye'ye dönen Talabani, sağlık durumu nedeniyle ilk kez önceki gün partisinin 40'ıncı kuruluş yıl dönümünde KYB merkez komitesi toplantısına katılabildi.

Toplantıda ayrıca, KYB Politbüro ve KYB Merkez Konseyi üyelerinin yanı sıra, partinin Irak ve Kuzey Irak Bölgesel Parlamentosu'ndaki milletvekilleri bakanları da yer aldı.

Talabani en son parti toplantısının ardından yine partisinin 40'ncı yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören için oluşturulan konvoyda görüntülendi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Halk arasında "Celal Amca" anlamında "Mam Celal" ismiyle tanınan Talabani'nin özel doktoru Necmettin Kerim, "Mam Celal'in sağlık durumu çok şükür oldukça iyi, ancak durumu değişim gösterebiliyor" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Z.A

Tüm islami cemaatlerde lider kadro türk tebası kürt, daha da ileri giderek bu dengeyi bozmamak için cemaatlerin ticari ve yayın kuruluşlarında dahi en üst seviyede türk sözde yardımcısı muhakak kürt bulundurulmaktadır. Cemaatlerden kürtleri çıkar sıfıra sıfır elde var sıfır. Eğer türkler müslümanlığı türk ırkının yüceltilmesi için kullanıyorlarsa bilsinlerki Allah kalblarde olanı bilir. Yok eğer ümmet bilincindeler ise silkinip kendilerine gelmeleri lazım... devamı var

Görüş Bildir Bizimle Paylaş