DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Taksimde ‘Kardeşime dokunma' eylemi

DurDe Platformu,Suriye'deki iç çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye gelmeye çalışan sığınmacıların geçişine izin verilmemesini protesto etti.

16.06.2015 11:11:10

DurDe Platformu üyeleri saat 19.00 sıralarında Galatasaray Lisesi önünde toplandı. ‘Suriyeli sığınmacılar kardeşimizdir. Kardeşime dokunma' yazılı pankartlar açan grup, ‘Suriye halkı yalnız değildir', ‘Sınırlar açılsın, göçmenlere özgürlük' diye slogan attı.

DurDe Platformu adına basın açıklaması yapan Gonca Şahin, Suriyeli vatandaşların Türkiye vatandaşlarıyla eşit haklara sahip olması gerektiğini belirterek, mültecilerin siyasi saflaşmada kullanılabilecek bir kitle olmadığını dile getirdi.

Türkiye'ye sığınmak isteyen herkese kapıların açılması gerektiğini söyleyen Gonca Şahin, "İnsan haklarına duyarlı tüm kesimleri, mültecileri, Suriye'de ne zaman sağlanacağı belli olmayan bir barış ortamına gönderilecek fazlalıklar olarak değil, temel insan haklarını garanti altına alarak birlikte bir yaşam inşa edeceğimiz bir kardeşimiz olarak görmeye çağırıyoruz" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

emre

bu dur-de ciler gay,lezbiyen herkesin hakkını savunur. ermeni meselesinde soykırımla suçlar ülkeyi.sıkıntılı bunlar.eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz

abdullah_eroğlu

KURT ROLÜ YAPAN, AK ŞEBBİHA lar...Oğlu Dağda şehid olmuş Kürt kardeşlerimiz dükkanlarını yakan sırtlanlar...Kimin kurdupu ..kime bağlı oldugunu dağı sultan biliyor....bu haberler kimsey, AK layamazsnız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş