Tabutu açıp poz verdiler!

60 yaşında hayatını kaybeden dünya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösterilen Diego Armando Maradona, son yolculuğuna uğurlanırken büyük skandal yaşandı.

27.11.2020 14:51:14

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Maradona'nın ölümü nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan ettiğini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu da bu hafta oynanacak bütün maçlarda saygı duruşu yapılacağını duyurdu.

5fc0b36555428023b82ee462

Öte yandan cenaze evinde bulunan görevlilerin defin öncesi tabutu açıp fotoğraf çektirmesi, Arjantin'de infiale yol açtı.

5fc0b4d655428023b82ee471

Tabutu açıp fotoğraf çektirdiler

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki Sepelios Pinier cenaze evindeki törende, 3 taşeron çalışan Maradona'nın tabutunu hazırlamakla görevlendirildi.

5fc0b4d655428023b82ee473

3 görevlinin Maradona'nın tabutunu açıp fotoğraf çektirmesi, Arjantin'de infial yarattı.

Fotoğraflarını yakın arkadaşlarına gönderen taşeron çalışanlar, skandal karenin kısa sürede sosyal medyada yayılmasının ardından çalışanlara ve cenaze evine geniş tepki gösterildi.

'Kendimi affetmeyeceğim'

Arjantin'de yayın yapan gazete La Nacion gazetesi, cenaze evinin yetkilileriyle iletişime geçerek olayın akıbetini sordu. Yetkili isim ise yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Bu nasıl oldu bilmiyorum, sadece 3 dakika yalnız kalmışlardı. Yetkililerle iletişime geçip özür diledik, çok üzgünüm. Onlar bizim çalışanlarımız değildi. Onları yanan mum, kaideler ve kürsüler gibi malzemeleri taşımaları için tuttuk. Diego'nun naaşını babam ve 3 kardeşim birlikte hazırladı, tabuta yerleştirdi. Bu insanlar cesetle sadece 3 dakika yalnız kaldı. Yaşananlar için kendimi affetmeyeceğim"

Maradona'nın avukatı Matias Morla ise yaptığı açıklamada, olaya karışan kişiler hakkında  yasal yollara başvurulacağını belirterek, "Arkadaşıma ve müvekkilime yapılan bu iğrençliğin bedelini ödenecek" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)