DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suudi tarihinde bir ilk! Borç alıyorlar

Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle zor günler geçiren Suudi Arabistan 6-8 milyar dolar arasında banka kredisi arıyor.

6 Yıl Önce
2016-03-09 19:29:42

Gelirlerinin neredeyse tamamını petrolden elde eden Suudi Arabistan, zor günler geçiriyor.

Borç arayışına giren Suudi Arabistan yabancı bankalardan borçlanmaya hazırlanıyor. Fortune Türkiye'nin derlediği habere göre Reuters'a bilgi veren kaynaklar, Suudi Arabistan'ın 6-8 milyar dolar arasında banka kredisi aradığını belirttiler.

IMF'TEN İFLAS UYARISI GELMİŞTİ

Suudi hükümeti 10 yıldan uzun süreden bu yana ilk kez borçlanmaya gidecek. Suudi Arabistan'ın bütçesi, petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle geçen yıl 98 milyar dolar rekor açık vermişti.

Suudi Arabistan ülke tarihinin en büyük bütçe açığını azaltmak için harcamalarda kesintiye gitmeyi ve petrol dışında gelir kaynakları yaratmayı planlıyor.

IMF geçen yıl Suudi Arabistan için iflas tahmininde bulunmuş ve ülkenin sadece beş yıla yetecek kadar finansal varlığı olduğu uyarısında bulunmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (3)

Semsi

Türkiye de para cok biz Osmanliyiz.Cıkarır veririz neyse ihtiyaclari.gerci bizde ab ile para icin gayseri pazarligi yapiyoruz ya.hani suudilerin 900 milyar dolarlik mevduatlari vardi amerikan bankalarinda.ne oldu.yazzik...

temcid pilavı

YEMEN, VE SAVAŞÇI HALKI suudi Arabistan bedevi hanedanının sonu olacaktır. zaten kiralık suudi ordusunun ayakta kalacak hali yok ve yemende İRANA,HİZBULLAHA VE HUTİLERE YENİLMİŞTİR,, tıpkı suriyede olduğu gibi.

ahmet ahmet

Turkiye yardime etdir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş