SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
Suudi Prens, Türk malı olduğunu öğrenince Türk kahvesini geri çevirdi

Suudi Prens, Türk malı olduğunu öğrenince Türk kahvesini geri çevirdi

Riyad Valisi Prens Faysal bin Bandar bin Abdülaziz'in Türk malı olduğunu öğrenince kendisine ikram edilen kahveyi içmeyi reddetiği bir video yayınlandı.

Suudi Prens, Türk malı olduğunu öğrenince Türk kahvesini geri çevirdi
9.5.2019 13:56:08

Twitter'da Prens Abdullah bin Sultan Suud tarafından paylaşılan videoda arabada oturan Riyad Valisi Prens Faysal bin Bandar bin Abdülaziz'e kahve ikram ediliyor.

Prens "Bu ne kahvesi?" diye soruyor. Kahveyi ikram eden kişi, "Efendim, bu Türkiye'den Mehmet Efendi kahvesi" diye yanıt veriyor. Prens bunun üzerine "Aa, Mehmet Efendi" deyip kahveyi geri uzatıyor.

TÜRKLERE ve ÜRÜNLERİNE BOYKOT ÇAĞRISI YAPILDI

BBC Türkçe'nin haberine göre video, Türk ürünlerine boykot çağrısıyla paylaşıldı.

Prens Abdullah bin Sultan Suud, "Bugün, bir Suudi vatandaşı olarak Türkiye bize yönelik politikasını değiştirmediği sürece Türkiye'de üretilen, hatta Türk gümrüklerinden geçmiş tüm ürünleri boykot edeceğimi ilan ediyorum. Ne bizim, ne de hükümetimizin onlara ve ürünlerine ihtiyacı var" dedi.

"TÜRK ÜRÜNLERİ YERİNE ABD ÜRÜNLERİNİ BOYKOT EDİN"

Video gelen yorumlarda bazı kullanıcılar Türk ürünlerinin yerine ABD ürünlerinin boykot edilmesi gerektiğini savundu.

SUUDİ ARABİSTAN ve BAE İLE GERGİN İLİŞKİLER

Uzun bir süre göz önünde olmayan Türkiye-Suudi Arabistan gerilimi Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda 2 Ekim 2018'de öldürülmesinden sonra daha da net ortaya çıkmaya başlamıştı.

Ayrıca 2017 yılında Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed'in Medine Kahramanı Fahrettin Paşa'ya yönelik "hırsız" suçlamasıyla iki ülke arasında uzun süre polemik yaşanmıştı. Zayed, Fahrettin Paşa'nın kutsal emanetleri çalıp İstanbul'a götürdüğünü iddia ederek "İşte Erdoğan'ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu" paylaşımı yapmıştı.

Öte yandan 19 Nisan 2019'da İstanbul'da BAE'ye çalıştığı belirtilen iki ajan yakalanmıştı. 29 Nisan günüyse ajanlardan birinin sabaha karşı hücresinde kendini asarak intihar ettiği belirtildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 12.5.2019 04:42:47
Hem suclu hem güclü diye buna denir iste...
ALİ ER / 9.5.2019 14:54:00
BİZ KOLALARI KALDIRIMLARDA DÖKERKEN İSRAİL NE KADAR ETKİLENDİYSE, BİZ DE SUUDİ BOYKOTUNDAN O KADAR ETKİLENİRİZ. KISACASI' KIZ KULESİNE BİR TOKAT'
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR