SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Suudi Arabistan: İsrail’le görüşme planımız yok

Suudi Arabistan: İsrail’le görüşme planımız yok

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, dün yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Filistin meselesindeki tutumuna vurgu yaparak, “İsrail’le görüşme planımız yok” dedi.

Suudi Arabistan: İsrail’le görüşme planımız yok
14.2.2020 16:29:59

Dışişleri Bakanı Prens Faysal, Al-Arabiya TV'ye yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın Filistin politikasının tutarlı olduğunu vurgulayarak, "Krallığın, Filistin'le ilişkisi güçlü. İsrail'le ise hiçbir ilişkimiz yok” dedi.

Şarku'l Avsat'ta yer alan habere göre Arap ülkelerinin İsrail ile ilişki kurabilmesinin her iki tarafça üzerinde anlaşmaya varılan bir çözüme bağlı olduğuna vurgu yapan Bakan Ferhan bin Abdullah, Filistin sorununa yönelik herhangi bir çabayı memnuniyetle karşıladıklarını sözlerine ekledi.

NELER YAŞANDI?

ABD Başkanı Donald Trump, “Ortadoğu barış planını” açıkladıktan sonra, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Kral Selman bu görüşmede Abbas'a, “Krallığın, Filistin meselesinde kararlı duruşunun Kral Abdulaziz döneminden bu yana devam ettiğini ve Filistin halkının hakları ve ortaya koydukları alternatiflere her zaman destek verdiğini” söyledi.

Bu sözler üzerine Abbas, Kral Selman'ın Filistin halkına yönelik destekleyici tutumundan ötürü Suudi Arabistan Krallığına minnettar olduklarını dile getirdi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

İsmail Şen / 14.2.2020 21:29:19
'Görüşme planımız yok.. Çünki gerekli görüşmeleri yaptık... Şimdi onlara hizmet aşamasındayız...'
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR