DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suudi Arabistan iflas edecek iddiası

IMF`nin raporuna göre petrol 50 dolar seviyesinde seyretmeye devam ederse dünya petrol devi Suudi Arabistan 5 yıl içinde iflas bayrağını çekecek.

7 Yıl Önce
2015-10-26 19:40:00

Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) dengeleri alt üst edecek açıklama. IMF'nin yayımladığı rapora göre, petrol fiyatları varil başına 50 dolarda kalırsa, bölgedeki ülkeler kısa sürede büyük parasal kayıplara uğrayacak.

Rapora göre, Suudi Arabistan için bu şartlar altında biçilen süre 5 yıl. Eğer fiyatlar bu seviyede seyretmeye devam ederse petrol devi iflasla burun buruna gelecek.
 
106 DOLARDAN SATMASI ŞART

Sadece Suudi Arabistan değil, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak ve İran da kara listede. Ancak dünyanın en büyük petrol üreticilerinden Suudi Arabistan için ise durum daha kritik.

IMF tahminlerine göre, Suudi Arabistan'ın bütçesini dengeleyebilmesi için petrolü 106 dolardan satması gerekirken, Bahreyn'in 107, Irak'ın 81, Birleşik Arap Emirlikleri'nin 73, İran'ın 72 dolardan petrol satması şart.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (4)

meral

Arabistanin çökmesi rahmettir. Çünkü Kaim mehdinin çıkış alemetidir.bilinki iki hasimi idam edilir ve hacda olay çıkarsa zuhur başlıyor. Üç yıl içinde arabistandan galip olarak suriyeye gideceği var hadislerde.

Birkul

Aynen Riza kardes, Ortadogudaki eksen kaymasindan sonra artik Suudi Arabistan vb. devletler hedef tahtasina oturtulacak. Zaten bunun sinyallerini coktan aliyorduk ama Selmanin tahta gelmesiyle bu husus ivme kazandi. Iran büyük ve ortaboylu şeytanlarla müslümanlara karşi koalisyonda.Suud/ABD dostluklari bozuluyor. Oyunlar büyük.. Uyanik olma zamani vesselam.

CAner KESKİN

Dünyada petrolü en az maliyetle çıkaran ülkeler ortadoğu,ve Suudi arabistandır. Maliyeti sadeec 11 dolardır. Yatırımları keser, müteahhhide para ödemez, olan yatırımcıya olur,onlara birşey olmaz. Bu IMF ve yardakçılarının arzuları,manüpilasyon yani!

Rıza

İnanmayın siz İMF'ye, o uğursuzların ağzından hayır çıkmaz. Suudi Arabistan üzerinden algı operasyonu yapıyorlar. Önceki kral döneminde neden hiç ses çıkarmıyorlardı. Mesele net Arabistanı çökertmeye çalışacaklar. Allah oyunlarını bozsun. Orada bizim Kabemiz var.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş