Survivor 2021 nerede çekiliyor? Survivor adası nerede, hangi ülkede?

Survivor 2021 yarışması 8 Ocak'ta başlıyor.Ada hayatının zorlu şartlarında mücadele verilecek olan programla ilgili tüm detaylar araştırılmaya devam ediyor. Peki, 2020 Survivor nerede çekiliyor?

06.01.2021 10:42:12

Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor, 8 Ocak 2021 Cumartesi akşamı TV8'de ilk bölümü ile izleyicisiyle buluşacak.

Survivor başlamadan önce program merak edilen konular araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle Survivor'ın çekildiği ada nerede soruluyor.

Peki, Survivor nerede çekiliyor? Dominik nerede? İşte Dominik Cumhuriyeti hakkında merak edilenler...

SURVİVOR 2021 NEREDE ÇEKİLİYOR?

Survivor 2020, önceki sezonlarda olduğu gibi Dominik'te çekiliyor. Survivor Ünlüler - Gönüllüler, Türkiye'de TV8'de yayınlanan, tropik Dominik Cumhuriyeti'nde düzenlenmektedir.

DOMİNİK CUMHURİYETİ NEREDE?

Bazen Dominika ile karıştırılan Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır.

Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti'nin resmî para birimi Dominik Pesosu'dur.

Doğu karayip doları da kullanılmaktadır.  Resmi dili İspanyolca'dır.

Avrupalıların Amerika kıtalarında oluşturdukları ilk yerleşim yeri olan Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti olan Santo Domingo da, Amerika'lardaki ilk sömürge başkentiydi.

Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi buhran yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı pek çok hükumet tarafından idare edilen Dominik Cumhuriyeti, 1961'de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina'nın ölümünden sonra temsili demokrasiye geçmiş bulunmaktadır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)