SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Suruç'taki AK Partililere yönelik saldırı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan:- 'Sadece o terör örgütlerine değil, o terör örgütlerinin o üst akıl gruplarına da sesleniyorum, sizlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ne bölmeye gücünüz yeter ne de bir milimetrelik kara parçasını almaya gücünüz yeter'

Suruç'taki AK Partililere yönelik saldırı
14.6.2018 21:29:09
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Partililere yönelik saldırıya ilişkin, "Sadece o terör örgütlerine değil, o terör örgütlerinin o üst akıl gruplarına da sesleniyorum, sizlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ne bölmeye gücünüz yeter ne de bir milimetrelik kara parçasını almaya gücünüz yeter." dedi.

Elvan, Mersin'deki programı kapsamında, Forum Alışveriş Merkezi'ni gezerek, vatandaşlarla ve çalışanlarla sohbet etti.

Vatandaşların sorunlarını dinleyerek, notlar alan Elvan, merkez Toroslar ilçesindeki Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi'ne de ziyarette bulunarak, huzurevi sakinlerinin bayramlarını kutladı, çiçek ve hediye takdim etti.

Ziyarette, huzurevi sakinlerinden sanatçı Sevil Seyhan, Elvan için uduyla şarkı seslendirdi.

Elvan, programının devamında Güneyken Mezarlığı'na da giderek vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

- "Başarısız olacaklar"

Taşeli Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneğince Toroslar ilçesi Sağlık Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına da katılan Bakan Elvan, buradaki konuşmasında Torosların insanının yiğit ve mert olduğunu, vatanı için gerekirse canlarını verebileceğini söyledi.

Elvan, son dönemde Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenler olduğunu ifade ederek, "Türkiye üzerinde hesabı olanlar var. Sizin hesabınız ne olursa olsun, ne düşünürseniz düşünün, hangi terörist gruba destek verirseniz verin asla başaramayacaksınız. Bu Yörük kardeşlerimiz olduğu sürece, bu milletin birliği sürdüğü sürece asla başaramayacaksınız." diye konuştu.

Tek bir terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Elvan, bu kararlılıktan kimsenin vazgeçiremeyeceğini dile getirdi.

Elvan, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Partililere yönelik saldırıya da değinerek, şöyle konuştu:

"Bugün Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yine teröristler 3 kardeşimizi şehit ettiler. Sadece o terör örgütlerine değil, o terör örgütlerinin o üst akıl gruplarına da sesleniyorum, sizlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ne bölmeye gücünüz yeter ne de bir milimetrelik kara parçasını almaya gücünüz yeter. Başarısız olacaklar. Bu millette bu inanç, kararlılık olduğu sürece biz büyümeye de güçlenmeye de devam edeceğiz. Allah'ın izniyle o inanç, o kararlılık her bir kardeşimizde var. Ben buna sonuna kadar inanıyorum."

Milletin, ülkenin geleceği, siyasi ve ekonomik alanlarda istikrar için gerekeni yapacağından emin olduğunu kaydeden Elvan, üretimleri, yatırımları ve projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini aktardı.

Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bazı milletvekilleri ile ilçe belediye başkanları da katıldı.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR