DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriyelilere kömür yardımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Suriyeli sığınmacılara kömür dağıtılacağını söyledi.

7 Yıl Önce
2015-07-17 16:40:29

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, partisinin il teşkilatınca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları binasının bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Törende konuan Yıldız, Türkiye'nin çevresinde, birçok yerde Müslümanlar ve kendisine "Müslümanım" diyenlerin savaştığını, çok ciddi sıkıntılar yaşandığını, hergün yüzlerce kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Biz ne zalimlerden yana olacağız ne mazlum kalacağız. Ama mutlaka bunlarla alakalı Türkiye'nin her yönüyle güçlü olması gerekiyor. Kayseri'de ve Türkiye'nin dört bir yanında hiç kimse aç kalmasın diye aşevleri kuruldu. Sivil toplum örgütlerimiz ve hassasiyeti olan işadamlarımızda dahil olmak üzere hiç kimsenin aç kalmasına müsaade edilmedi. Biz de aynı şekilde Suriye'den gelen kardeşlerimize kucak açtık. Adana, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep gibi şehirlerde, valiliklerden, belediyelerden, kaymakamlıklardan 'Suriyeli kardeşlerimizekömür gönderebilirmiyiz' şeklinde talep geldi. Geçen yıl yerli üretimimizden 2,2 milyon ton kömür dağıttık. Yaklaşık 2 milyon aileye ulaştık. Şimdi de 150 bin ton civarındaki yerli kömürümüzüSuriyeli kardeşlerimize tahsis ediyoruz. Bu da bizim sektörümüzün borcudur diye düşünüyoruz. Bunu kimse yadırgamasın. Kömürümüz var Suriyeli kardeşlerimize de dağıtırız. Onların ihtiyaçlarına karşı da hiçbir şekilde kayıtsız kalmayız."

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş