DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriyeliler Ramazan Bayramı için ülkelerine gidiyor

Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlarını ülkelerinde ve geride bıraktıkları yakınlarıyla geçirmek isteyen Suriyeliler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yapmaya başladı.

6 Yıl Önce
2016-06-30 17:06:42

Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlarını ülkelerinde ve geride bıraktıkları yakınlarıyla geçirmek isteyen Suriyeliler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yapmaya başladı.

İç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, ülkelerindeki yakınlarını ziyaret edip bayramlaşmak için Reyhanlı'da bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'na gelerek ülkelerine geçiş yapıyor. Önceki yıllarda yaşanan aşırı izdihamı önlemek amacıyla jandarma ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından geniş güvenlik önlemi alındı. Suriyelilerin, görevlilere Türkiye'de kaldıklarını belgeleyen yabancı tanıtma belgesini gösterip kayıt yaptırdıktan sonra Suriye'ye geçişlerine izin veriliyor.

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkışlar bu sabah başladı. Çıkışlar bayramın ilk günü de devam edecek. Suriyelilerin bayramlaşma ziyareti için çıkışları 2 ve 3'üncü günleri yapılmayacak. Bayrama gidenlerin dönüşleri ise bayramdan 15 gün sonrasına kadar tamamlanmış olacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abbas cin

bir ülkeyi kendi emelleri icin ne hale koydun be tayip senden din iman yoktur sen hicmi bu yetim kalan cocuklara acimadin dilerim seninkide sende ayni aciyi tadarsin ammin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş