DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriyeliler bayramı ülkelerinde geçirebilecek

Cilvegözü Sınır Kapısı, Ramazan Bayramı nedeniyle Suriyeliler'in gidiş- gelişlerine açılacak

6 Yıl Önce
2016-06-21 13:14:26

Suriyeliler, Ramazan Bayramı'nda yakınları ile bayramlaşmak için Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ülkelerine gidebilecek.

Güvenlik gerekçesiyle tüccar, yaralı ve hastalar dışında Suriye'den Türkiye'ye girişlere izin verilmeyen, ülkesine dönmek isteyen Suriyeliler'in istediği zaman çıkış yapabildiği ancak dönemediği Cilvegözü Sınır Kapısı, Ramazan Bayramı nedeniyle Suriyeliler'in gidiş- gelişlerine açılacak. Pasaportu olan ya da AFAD tarafından kendilerine verilen yabancı tanıtım kartına sahip olan Suriyeliler, kapıda bayram iznine gittiğini belirterek kayıt yaptırdıktan sonra ülkelerine gidecek. Kayıt yaptırmadan çıkış yapan Suriyeliler'in dönüşlerine izin verilmeyecek. Ramazan Bayramı'nı ülkelerindeki yakınlarıyla geçirmek isteyen Suriyelilerin Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkışları 30 Haziran'da başlayacak ve bayramın ilk günü 5 Temmuz günü saat 17.00'de sona erecek. Yakınlarıyla bayramlaşan Suriyelilerin 15 gün sonra Reyhanlı'ya dönmeleri gerekiyor.

Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda 13 bin, Kurban Bayramı'nda ise 28 bin olmak üzere 41 bin Suriyeli ülkesine giderek bayramları yakınları ile geçirmişti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş