DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriyeli sporcunun vatandaşlık sevinci

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk vatandaşı olup ay-yıldızlı formayı giymek isteyen masa tenisçi Tesnim Nebhen'i telefonla arayarak, 'Senin işlemlerini halledeceğiz' dedi.

29.05.2015 16:38:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk vatandaşı olup ay-yıldızlı formayı giymek isteyen Suriyeli masa tenisçi Tesnim Nebhen ile telefonda görüştü.

Hatay'ın Altınözü ilçesindeki çadır kentte yaşayan ve Anadolu Ajansının (AA) iki gün önceki "Suriyeli sporcu, ay-yıldızlı formayı giymek istiyor" haberiyle sesini duyuran 14 yaşındaki Tesnim ile ailesi, Erdoğan'dan gelen telefonla sevinç yaşadı.

Duygularını AA muhabiriyle paylaşan Tesnim Nebhen, kampta kendisiyle ilgili haber yapılacağını öğrendiğinde çok sevindiğini ancak pek umudu olmadığını söyledi.

Haberin yayımlamasının hemen ardından bir telefon geldiğini anlatan Nebhen, "Cumhurbaşkanlığından aradıklarını söylediler, ayaklarım yere basmaz oldu. Telefondaki kişi, Türkçe bilip bilmediğimi sordu, bildiğimi söyledim. Sonra 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlıyoruz' dediler. Kalbim durmak üzereydi. Erdoğan, 'O izlediğim kişi sen misin?' diye sordu. Ben de 'evet' dedim. 'Kaç kardeşsiniz, nasılsınız?' diye sordu. Benimle hem Arapça hem de Türkçe konuştu. Sonra 'Senin işlemlerini halledeceğiz' dedi. Çok teşekkür ettim ve kapattı."

Telefon kapandığında mutluluktan ağladığını dile getiren Nebhen, hemen ailesinin yanına koşup sevincini paylaştığını belirtti. 

Ailesinin de çok sevinerek ağladığını ifade eden Nebhen, şunları söyledi:

" Cumhurbaşkanı Erdoğan beni aradığında çok heyecanlandım hatta ağladım. Bana, hal hatır sorduktan sonra işlemlerin başladığını söyleyince dünyalar benim oldu. Suriye'deki hayallerimi burada devam ettireceğimi hiç düşünemiyordum. AA'nın haberi üzerine sağ olsunCumhurbaşkanı Erdoğan beni aradı, hayatım değişti. O gün bugündür heyecandan uyuyamıyorum. Şimdi benim ve ailemin vatandaşlık işi için il merkezine çağırdılar, kısa sürede vatandaşlık alacağımı söylediler. Buna vesile olan Türk Kızılayı görevlilerinden ve AA'dan Allah razı olsun."

Baba Zekeriya Muhammed Nebhen de "Erdoğan'ı çok seviyoruz. Çok şükür dualarımız kabul oldu. Suriye'deki iç savaş başladı başlayalı aldığımız tek mutlu haberdi, çok mutluyuz. Biz mazlumların sesinini duyuran AA'ya da ayrıca çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda konuyla ilgilenildiğini belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vatansever

Girin artık şuraya!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş