DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriyeli Fatma eski yüzüne kavuşacak

Suriye'deki iç savaşta 'varil bombalı' saldırı sonucu yüzünün tamamı yanan Suriyeli 3 yaşındaki Fatma, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat edilecek.

16.06.2015 11:52:46

Suriye'de 7 ay önce, Esed rejimine bağlı birliklerin varil bombalı saldırısında yüzü yanan, bir elinin parmaklarını kaybeden Fatma Husen El Ali, ailesiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığındı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Anadolu Ajansı'nın, Fatma'nın dramına ilişkin haberi üzerine, küçük kızı MKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirdi.

Fatma'yı muayene eden Plastik ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Mustafa Özkan, AA muhabirine, küçük kızın tedavisini yapacaklarını belirterek, "Fatma için 2 veya 3 ameliyat hedefliyoruz. Yüz çevresindeki ve saçlarındaki doku kayıplarını gidereceğiz. Fatma, ameliyatların ardından eski yüzüne kavuşmuş olacak" dedi.

Baba Husen Mahmut el Ali de kızının tedavisi için çaba gösteren herkese teşekkür ederek, "Türkiye'de olmak bize huzur veriyor. Kızımın sağlığına kavuşacağı günü bekliyoruz. Sağolsun bizimle ilgileniyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve Türk halkına çok teşekkür ediyoruz. Sizler bizim her zaman kardeşlerimiz oldunuz" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Fatma için muayene sürecinin tamamlandığını, farklı zamanlarda estetik ameliyatlar geçireceğini bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M. İBRAHİM YUSUFOĞLU

Çok güzel tespitler, Devleti idare edenler bu oyunların farkında değil mı,yoksa farkındalar, fakat yapılacaklar sınırlımı?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan