SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Suriye rejim uçaklarından, 'şaşırtma' taktiği!

Suriye rejim uçaklarından, 'şaşırtma' taktiği!

İdlib’deki TSK’ya yönelik saldırıda Rusya’nın parmağının olup olmadığı tartışılırken; yerel kaynaklar, “Uçak kimliğinin bilinmemesi için Suriye uçaklarının 'şaşırtma' amaçlı aynı saatlerde Hama’daki üsten kalkış yaptı ve kısa süre sonra indi” şeklinde bir iddia ortaya attı.

Suriye rejim uçaklarından, 'şaşırtma' taktiği!
29.2.2020 12:48:50

İdlib'deki TSK'ya yönelik saldırıda Rusya'nın parmağının olup olmadığı tartışılırken; yerel kaynaklar, “Uçak kimliğinin bilinmemesi için Suriye uçaklarının şaşırtma amaçlı aynı saatlerde Hama'daki üsten kalkış yaptı ve kısa süre sonra indi” şeklinde bir iddia ortaya attı.

Yerel kaynaklar, saldırıyı karadan Suriye rejim güçleri topçularının, havadan ise Rus uçaklarının gerçekleştirdiğini iddia etti.

Bazı kaynaklar, uçak kimliğinin bilinmemesi için Suriye rejimi uçaklarının şaşırtma amaçlı aynı saatlerde Hama'daki üsten kalkış yaptığını ve kısa süre sonra indiğini ileri sürdü.

Rusya Savunma Bakanlığı ise, saldırıyı rejim uçaklarının gerçekleştirdiğini, Rus savaş uçaklarının operasyona katılmadığını iddia etti.

Öte yandan Türkiye'nin çeşitli birliklerinden Suriye sınır hattına gönderilen, manevra kabiliyeti güçlü zırhlı personel taşıyıcılar (ZPT), çok namlulu roketatarlar ve komando yüklü araçlardan oluşan askeri konvoy, güvenlik önlemleri alınarak, Kırıkhan ilçesinden Suriye sınır hattına geçirildi. Askeri araçlar ve komandoların, ihtiyaç duyulan sınır birliklerinde konuşlandırılacağı öğrenildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Sami Sergen / 29.2.2020 15:41:38
Allah'ın laneti üzerinize olsun...
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR