SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Suriye rejim güçlerinin, İdlib’in kırsalındaki ilerleyişi sürüyor

Suriye rejim güçlerinin, İdlib’in kırsalındaki ilerleyişi sürüyor

Idlib'in güney kırsalında Wadi al-Dhaif'in kontrolünü ele geçiren Suriye rejim güçlerinin ana hedefi, muhaliflerin denetimindeki stratejik öneme sahip Ma'rat al-Numan kentini ele geçirmek.

Suriye rejim güçlerinin, İdlib’in kırsalındaki ilerleyişi sürüyor
26.1.2020 11:39:06

5e2d17604c59b71cb6450019

Suriye rejim güçlerinin, ülkenin kuzeyindeki ilerleyişi sürüyor. Idlib'in güney kırsalında Wadi al-Dhaif'in kontrolünü ele geçiren rejim güçlerinin ana hedefi, muhaliflerin denetiminde olan ve stratejik öneme sahip Ma'rat al-Numan kentini ele geçirmek.

Rejim güçler ile Nusra Cephesi savaşçıları arasında şiddetli mücadelenin sürdüğünü belirten bölgedeki kaynaklar; rejim güçlerinin, muhaliflerin en büyük kalesi sayılan Maarat al-Numan'ın doğu tarafına yaklaşık yarım kilometre kadar yaklaştığını öne sürdüler.

Dün, rejim güçlerinin Halep'in batı kırsalında ve Idlib'in güney kırsalında bulunan Maar Shammarin, Tqana, Talmans ve Marashamsha da dahil olmak üzere bir dizi stratejik köy, kasaba ve tepeyi kurtarmayı başardığı ve kuzeydeki Nusra Cephesinin en önemli kalelerinden biri olan Maarat al-Numan Strategic'in eteklerinde olduğu açıklanmıştı.

Aralık 2014'te, Al-Nusra Cephesi savaşçıları, birkaç gün süren şiddetli bir saldırının ardından Wadi Al-Deif kampının kontrolünü ele geçirmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR