DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Suriye ordusu, Halep'te IŞİD'e destek veriyor'

ABD, Suriye ordusunun IŞİD militanlarının Halep'teki ilerleyişini destekleyen hava saldırıları düzenlediğini iddia etti.

03.06.2015 11:28:44

Sputnik'in haberine göre, Çalışmaları 2012'de askıya alınan ancak Twitter üzerinden bilgi paylaşımına devam eden Şam'daki ABD Büyükelçiliği'nin resmi hesabında dün Suriye ordusunu suçlayan iletiler yer aldı.

Büyükelçilik iletisinde şu ifadeler yer aldı: ‘Elde edilen bilgiler, Suriye ordusunun IŞİD'in Halep'teki ilerleyişine destek veren ve aşırı unsurların lehinde ancak Suriye halkının aleyhinde olan hava saldırıları düzenlediğini gösteriyor.'

Tweet'te Suriye ordusu ‘IŞİD mevzilerini bilinçli olarak korumakla' da suçlandı: ‘Son haberler, Suriye ordusunun sadece IŞİD'in olduğu bölgelerden kaçınmakla kalmayıp aksine militanların mevzilerini güçlendirmeyi hedeflediğini ortaya koyuyor.'

ABD Büyükelçiliği, ‘Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın meşruluğunu çoktan kaybettiğini ve terörizme karşı mücadelede asla etkin bir ortak olamayacağını' da savundu.

Suriyeli yetkililer, ise ‘diğer yönetim karşıtı grupları zayıflatmak için IŞİD'e destek verdikleri' yönündeki iddiaları bir kez daha geri çevirdi. Askeri bir kaynak, "Suriye ordusu, ülke içinde mevcut olduğu her bölgede IŞİD ile savaşmaktadır" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet yılmaz

kimyasal beşşar ve ebu rolex beraber hareket ediyorlar. zalim zalimi katliamından tanırmış.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş