DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

04.06.2015 12:00:29
Akçakale ilçesindeki sınır hattında bekleyen bir grup Suriyeli, Türkiye'ye alındı.

Alınan bilgiye göre, Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesindeki çatışmalardan kaçan bir grup Suriyeli, Kepezli Mahallesi'nin sınır hattında toplandı.

Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyeliler, kontrollü şekilde sınırdan içeri alınmaya başlandı.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sığınmacıların yanlarında bazı eşyayı da getirdikleri gözlendi.

Kontrol noktalarında üst aramasından geçirilen sığınmacılar, kayıt işlemleri için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerince Akçakale ilçesinde oluşturulan kayıt merkezine götürüldü.

Bu arada Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de sınır hattında incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Sığınmacılardan Cuma Gavaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kendilerine yardım eli uzattığını belirterek, "Savaş uçaklarının Haseke'nin Elaziz köyünü bombalaması sonucu birçok kişi hayatını kaybetti. Daha sonra gelen silahlı gruplar ise bölgeden ayrılmamızı istedi" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Gazikentli

Meydan boş kaldı eski vesayet dönemi gibi konuşmaya başladı, hiç bir sorumlulugu olmadıgı halde insanların zihnini bulandırıyor yok efenim yeni hükümet karar vermeliymiş vs. Gelde böyle Paşalarla savaşa gir!! Ödük bunlar masabaşı Paşası

Görüş Bildir Bizimle Paylaş