DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

03.06.2015 21:52:29
" ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü DAEŞ güçlerine yönelik hava saldırılarını sürdürdüğünü bildirdi.

Pentagon Sözcüsü Elissa Smith, AA muhabirinin sorusuna verdiği yanıtta, Suriye'nin kuzeydoğusunda bazı yerel ve muhalif güçlerin DAEŞ'e karşı ilerleme sağladığı bilgisini verdi. Koalisyon güçlerinin de bölgede DAEŞ noktalarını havadan hedef almaya devam ettiğini belirten Smith, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Suriye'de, Suriyeli Kürt savaşçılar, Hristiyan Süryaniler, kabileler ve muhaliflerden oluşan sahadaki yerel güçler başarılı bir şekilde DAEŞ'e karşı ülkenin kuzeydoğusunda ilerleme sağlamayı sürdürüyor. Uluslararası koalisyon, ülkenin kuzeydoğusundaki DAEŞ güçlerini hedefleyen hava saldırıları yapmaya devam ediyor."

PKK'nın Suriye uzantısı Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) silahlı kolu YGP'nin ülkenin kuzeydoğusunda DAEŞ'in elindeki alanlara saldırdığı, ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının da bu gruba havadan destek sağladığı iddia ediliyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Yilmaz

Senin ısrarla destek verdiğin 'AĞLAYAN VE AĞLATAN HOCA' da tekfir etmiyor mu? Kendi gibi düşünmeyen kere münafık,fasık,kâfir deniyor mu? İran uşağı değilsen İran'ın da Hizp ile birlikte Müslümanları kâfir kabul ettiği için savaştığını da söyle

Görüş Bildir Bizimle Paylaş