DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-06-01 19:01:06
Suriye'de muhalif birliklerin Halep'in kuzeyindeki Soran nahiyesinde terör örgütü DAEŞ'in saha komutanıyla birlikte 17 kişiyi öldürdüğü ve bir tankı da imha ettiği bildirildi.

Şam Cephesi'nin basın sorumlularından Ahmed Muhammed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhalif gruplardan Ahrar-ı Şam'a bağlı birliklerin Soran nahiyesinin kuzeyinde Şeyh Riyh köyü yakınlarında saha komutanıyla birlikte 17 DAEŞ üyesini öldürdüğünü ve bir tankı da imha ettiğini söyledi.

Muhalif birliklerin Soran nahiyesine yakın Um Hoş köyünün denetimini sağladığını ifade eden Muhammed, "Muhaliflerle terör örgütü DAEŞ milisleri Um'ul Kura köyü çevresinde çatışıyorlar. Halep ve İdlib çevresindeki tüm muhalif gruplar, Halep'in kuzeyine DAEŞ'le çatışmak için takviye birlikler gönderdi" dedi.

Muhalif grupların Um'ul Kura köyü çevresinde terör örgütü DAEŞ'e doçka ve tanklarla saldırdığını vurgulayan Muhammed, "Muhalifler, Um'ul Kura yolu üzerinde DAEŞ güçlerinin olduğu yerlere ağır silahlarla saldırdı. Saldırıya uğrayan bölgelerden dumanlar yükseldi. Bölgede muhalifler bir operasyon merkezinden yöneltilip operasyonlara devam ediyor" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş