DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-05-31 11:14:15
İngiltere, çok sayıda sivilim ölüm ve yaralanmasına sebep olan Suriye rejiminin varil bombalı saldırılarını kınadı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Suriye'de rejimine ait güçlerin ülke genelinde düzenlediği son varil bombalı saldırıları kınayarak, "Esed'in yaptığı son gaddar saldırıdan dolayı dehşete kapıldım" dedi.

Bu saldırıların, Esed rejiminin, "çocuklar da dahil masum sivilleri yaralamak ve öldürmek için kullandığı korkunç ve fark gözetmeyen yönteminin şok edici kanıtı" olduğunu vurgulayan Hammond, "Esed'e karşı tutumumuz her zamanki kadar sert. Esedsiz bir Suriye'nin geleceğine yönelik siyasi geçiş için çağrılarımızı yapmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Suriye İnsan Hakları Örgütü tarafından dün yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçakları ile helikopterlerin yönetim karşıtlarının denetiminde olan sivil yerleşim yerlerine "varil ve vakum bombasıyla" düzenlediği saldırılarda Halep'te 90, İdlib'te 20, başkent Şam'ın banliyölerinde 9, Haseke'de 8, Dera'da 4, Humus'ta 3 ve Deyru'z Zor'da 2 olmak üzere toplam 136 sivilin yaşamını yitirdiği belirtilmiş, hayatını kaybedenler arasında 14 çocuk ve 7 kadın olduğu aktarılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hadi

Bugun ABD piyonlugu ve Israil taseronu oldugumuzu neden kimse dile getirmiyor. Hala islam ve din dussmani kenanevren yasalariyla yonetilmiyor muyuz.Bu ulkede halklara ihanet edildi halklar yok sayildi imha ve inkar edildi. Resmivyalanlarla kandirildik ve aldatildik. Bu yuzden Kurdistan gercek bir halklarin kurtulusu olacaktir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş