DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-05-31 00:28:46
Şam Cephesine (Cephe eş-Şamiyye) bağlı birliklerin Halep'in kuzeyinde ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 20 terör örgütü DAEŞ üyesini öldürdüğü bildirildi.

Şam Cephesinin basın sorumlularından Hüseyin Nasır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü DAEŞ'in Halep'in kuzeyindeki Mari ilçesinin güneyinde yer alan Hasiye, Hassin, Gırnat, Um Kura ile Hasacik köylerinin kontrolünü sağladığı ve bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

Şam Cephesinin DAEŞ'in ele geçirdiği köylere ağır silahlarla operasyon düzenlemesi sonucunda Gırnat ve Um'ul Kura köyünün kontrolünün tekrar sağlandığını belirten Nasır, "Halep'in Şeyh Nacar Sanayi bölgesi ile Mari'in güneyindeki köylerde terör örgütü DAEŞ ile Şam Cephesine bağlı birlikler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Muhalifler çıkan çatışmalarda 20 DAEŞ üyesini öldürdü" dedi.

Şam Cephesine bağlı birliklerin Mari ilçesinin güneyinde DAEŞ'in olduğu yerlere havan topu ve hafif silahlarla saldırdığını kaydeden Nasır, "Muhalifler ne zaman kuzeyde rejim güçleri karşısında ilerleme kaydederse, DAEŞ'te bölgede rejim güçleriyle çatışacağına muhaliflere saldırıyor" ifadesini kullandı.

- DAEŞ, Tedmur askeri cezaevini havaya uçurdu

Bu arada Humus medya merkezi, terör örgütü DAEŞ'in Humus'un doğusunda denetimini sağladığı antik Tedmur (Palmira) kentindeki Tedmur askeri cezaevini patlayıcılarla yıktığını duyurdu.

DAEŞ'in kentteki askeri güvenlik şube binasını da iki gün içerisinde yıkacağını ve çevredeki halkı uyardığını dile getiren medya merkezi, orduya ait savaş uçaklarının kente belli aralıklarla saldırdığı ve saldırılarda sivillerin yaralandığını aktardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vatansever

demekki türkiyeyle dostluk buraya kadar. türkiye suriyeye müdahale ederse kanlıları pkkyla işbirliği yapar bunlar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş