DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:22:37
Feylek er Rahman (Er Rahman Kolordusu) başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde 500 silahlı muhalife uygulamalı eğitim vererek cephe hattına gönderdiği bildirildi.

Feylek er Rahman'ın saha komutanlarından Ebu Şefik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde 500 silahlı muhalife uygulamalı her türlü savaş eğitimi vererek cephe hattına gönderdiğini söyledi.

Doğu Guta bölgesindeki eğitim kampında muhaliflerin cephe hattında nasıl savaşacaklarını öğrettiklerini belirten Şefik, "Eğitim kampında silahlı muhaliflere yakın dövüş ve savunma tekniği, pencereden atlama gibi basit temel eğitimlerin yanında, silah kullanımı ve düşman binalarına sızma eğitimlerini de verdik. Eğitim alanında muhaliflere bombalı eylemlerden nasıl korunmaları gerektiği gibi bilgilerde uygulamalı olarak gösterildi" dedi.

Kampta tırmanma, yerde sürünerek düşman hattına sızma bilgilerinin uygulamalı olarak yapıldığını dile getiren Şefik, "Eğitimde cephe hatlarında en çok kullanılan doçka araçlarının kullanımını da öğretildi. Eğitimde bir atı da eğittik" sözlerine yer verdi.

Başkent Şam'ın doğusunda yer alan Cobar bölgesinde rejim güçleri karşısında savaşan Feylek er Rahman, Şam'daki en önemli silahlı muhalif grupları arasında yer alıyor.

Cobar'da rejimin ilerlemesini durduran Feylek er Rahman, Cobar bölgesinde her gün ordunun hava saldırılarına maruz kalıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş