DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-05-29 12:49:30
Suriye'deki silahlı muhalefetin çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, İdlib'te statejik öneme sahip Eriha ilçesini kontrol altına almalarının ardından kutlamalar yaptı.

Muhalifler, caddelerde arabayla tur atıp, çeşitli yerlerde fotoğraflar çektirdi.

Fetih Ordusu komutanlarından Ammar Ebu Hasan AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünkü operasyonlar hakkında bilgi vererek, "Operasyon, rejim güçlerine ait mevzilere ağır tank ve topçu atışlarıyla başladı. Bu saldırılar yaklaşık 2 saat sürdü. Daha sonra kontrol noktalarına ve rejimin konuşlandığı mevzilere baskınlar düzenlendi. Rejim askerleri, bazı mevzilerden çatışmaya girmeden çekildi" dedi.

Hasan, "Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, rejim askerlerini bulmak için tüm ilçede tarama faaliyetlerine başladı. Onlara ait 2 tank etkisiz hale getirildi ve bazı rejim askerleri ile Hizbullah militanları rehin alındı. Ağır silahlar, cephane ve zırhlı araçlara el konuldu, hükümet binaları ele geçirildi" diye konuştu.

Dün akşam Suriye'de muhalif çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin, rejim güçlerinin kontrolündeki İdlib'in Eriha ilçesi ile Cebel Arbain'in (Arbain Dağı) kontrolünü sağladığı bildirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş