DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-05-28 23:56:55
Suriye'de muhalif Birinci Alay'a (Fevc'ul Evvel) bağlı birliklerin, Halep'in güneyinde yer alan stratejik öneme sahip Ramuse ile Şeyh Said bölgeleri arasında kontrolü sağladığı bildirildi.

Birinci Alay'ın saha komutanlarından Yasir Ebu Muhammed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halep'in güneyine operasyon düzenleyen Alay'a bağlı birliklerin, kentin Şeyh Said ile Ramuse bölgesine giden, rejim için stratejik öneme sahip yolların kontrolünü ele geçirdiğini ve Esed güçlerine büyük zayiat verdirdiğini söyledi.

Söz konusu bölgede, rejimin "imdat yollarının" kesildiğini ifade eden Ebu Muhammed, "Muhalif birlikler, kentin güneyinde Ramuse, Şeyh Said ile Hamdaniye bölgesinin kontrolünü sağladı. Muhalifler, kentin güneyinde rejim güçlerinin bulunduğu yerlere havan topu, doçka ve hafif silahlarla saldırdı" dedi.

Rejim güçlerinin kontrolündeki binalarda bulunan keskin nişancıları da hedef aldıklarını ifade eden Ebu Muhammed, muhaliflerin Halep'in denetimini sağlayana kadar operasyonlarına devam edeceklerini kaydetti.

Halep'in güneyinde kazdıkları tünellerle ilerleme kaydettiklerini aktaran Ebu Muhammed, kentin güney kesimlerindeki operasyona muhalif "101. Tümen ile Safve el- İslamiyye"nin de destek verdiğini belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yavuz

bizim memleketimizin dört yanında zevkle noel kutlanmaya devam etsin müftülük çalışanlarının bile yılbaşı tatili yaptığı toplumuz. ama onlara bak bir müslümanın huzur içinde ramazan etmesine müsade yok mahyayı ge.... fakirlere iftar vercem desen yasak. iki yüzlü batı hala tanınmadı ya ona yanarım.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş