DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

7 Yıl Önce
2015-08-25 23:34:33
Suriye'deki muhalif gruplardan Ceyşu'l İslam, rejimi, başkent Şam'ın demografik yapısını değiştirmeye çalışmakla suçladı.

Ceyşu'l İslam'dan yapılan yazılı açıklamada, Esed güçlerinin, Şam'a bomba ve roketle saldırılar düzenlediği ifade edilerek, son günlerde başkente düzenlenen bombalı saldırılarla muhalif grupların bağlantısı olduğu yönündeki haberler yalanlandı.

Rejim güçlerinin başkente yönelik saldırılarıyla, muhalif grupları karalamak ve uluslararası toplum karşısında Doğu Guta'da işlediği katliamlarda kendisini haklı göstermeyi hedeflediği kaydedilen açıklamada, "Şam'a düzenlenen saldırılarla, başkent sakinlerini göçe zorlama ve bölgenin demografik yapısını değiştirmeyi amaçlayan plan uygulanmaya çalışılıyor" denildi.

Açıklamada ayrıca "Halep, Humus, Dera, Guta başta olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerinde dört yıldır bilinen mezhepsel sebepler için varil bombaları ve tahrip gücü yüksek ölümcül silahlarla düzenlenen saldırılarda siviller ile güvenlik güçlerini öldüren mezhepçi çete, Şam'daki saldırılarından beri olmayacaktır" ifadelerine yer verildi.

Ceyşu'l İslam, Şam halkını da zorunlu göç planı karşısında kararlı davranmaya, mevcut ve imkan dahilindeki bütün yollarla devrimlerine devam etmeye çağırdı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş