DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye’de muhalif gruplar IŞİD’le çatışıyor

Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin köylerinde, IŞİD militanları ile muhalif gruplar arasındaki çatışmalar aralıklarla sürüyor.

21.06.2015 19:11:47

Suriye'de birçok köy ve kasabayı elinde bulunduran IŞİD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında çatışma devam ediyor. ÖSO'nun başını çektiği muhalif gruplar güç birliği yaparak, IŞİD'in saldırılarını püskürtüyor. IŞİD militanları, 1 aydır başta Türkmen köyleri olmak üzere ÖSO kontrolündeki yerleri ele geçirmek üzere başlattıkları saldırılarda muhalif grupların direnişiyle karşılaşıyor. Çatışmalar aralıklarla sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de Suriye sınırına batı illerinden sevk edilen takviye asker, toplar ve son teknoloji araçları konuşlandırdı. Askerler mevzide beklerken, zırhlı araçlar ve tanklar sınıra konuşlandırılmış durumda. Askerler 24 saat esasına göre devriye geziyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman 38

iyide o şahısları şehit cenazelerimiz geldiginde meydanlarda barış dediklerini görmedik ölenlerin bazılarında pkk paçavrası vardı ona ne buyrulur biz onu garipsedik zorumuza giden tarafıda oydu

Görüş Bildir Bizimle Paylaş