Suriye'de koalisyon güçlerinin DAEŞ'e yönelik saldırıları

Suriye'de koalisyon güçlerinin DAEŞ'e yönelik saldırıları

12.07.2015 01:40:08
ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerince, DAEŞ'in Halep'in kuzeyindeki merkezlerine düzenlenen saldırıda 5 kişinin öldüğü bildirildi.

Şam Cephesinin basın sorumlusu Ebu Mahmud Nasır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, DAEŞ'in Halep'in kuzeyindeki Soran nahiyesine yakın Takli ve Kazel köylerindeki merkezlerini bombaladığını söyledi.

Nasır, saldırıda 5 DAEŞ üyesinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin de yaralandığını belirtti.

Rakka'daki yerel medya aktivistlerinden İbrahim el Afadi, koalisyon uçaklarının kentin kuzeyinde yer alan Fen Fakültesi, sanayi bölgesi ve Hamra Mahallesi'nde terör örgütünün merkezlerine hava saldırısında bulunduğunu dile getirdi.

Koalisyon güçlerinin kentin 8 noktasına saldırı düzenlediğini bildiren Afadi, "Koalisyon güçlerinin hava saldırılarında terör örgütü DAEŞ üyeleri haricinde siviller de yaşamını yitirdi ve yitiriyor" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Barikat kurarken neredeydiniz sorusu çok yanlış. Hdp'ye destek çıkıp o illeri hdp'ye kapmasına faydalı olan partiler stklar meşhur insanlar medya vs neden eleştirilmiyor? Doğru soru bu.