DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'de iç savaş

Suriye'de iç savaş

7 Yıl Önce
2015-05-29 23:58:25
ABD öncülüğündeki koalisyon gücüne bağlı savaş uçaklarının Deyru'z Zor kenti kırsalında terör örgütü DAEŞ'in konvoyuna düzenlediği saldırıda onlarca kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesinden yapılan açıklamada, Koalisyon güçlerine ait savaş uçakları ülkenin doğusunda yer alan Deyru'z Zor kentinin doğu kesimindeki Duvir bölgesinde terör örgütü DAEŞ konvoyuna hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Saldırıda onlarca DAEŞ üyesinin öldüğü ve yaralandığı ifade edilen açıklamada, koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Haseke kırsalında DAEŞ'in olduğu yerleri bombaladığı ifade edildi.

- DAEŞ, Halep'in kuzeyinde Hasci ve Gırnata köyü ile Şehba barajının kontrolünü sağladı

Bu arada, terör örgütü DAEŞ'in Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolünde bulunan Hasci ve Gırnata köyü ile Şehba barajının kontrolünü sağladığı, kente bağlı Mari ilçesine havan toplarıyla saldırdığı kaydedildi.

Halep'teki muhaliflerin, kuzey bölgelerine DAEŞ güçlerinin olduğu yerlere çok sayıda silahlı muhalif gönderdiği ve buralarda terör örgütü ile muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ifade ediliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİCAN

Müslüman olmadığınızı açıkça söylemek erdemini göstermelisiniz. Toplumu kandırmamalısınız. Ama yine de Allah (c.c.) hidayet versin. Amin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş