DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şüpheli sıfatıyla ifade verdi

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ''Paralel Yapı'' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ''şüpheli'' sıfatıyla ifade verdi.

28.05.2015 14:04:15

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu tarafından ''Paralel Yapı'' iddialarına ilişkin yürütülen genel soruşturma kapsamında ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Aytav, sabah avukatıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.
Aytav, soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili Aydoğdu'ya ifade verdiAdliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Aytav, savcılığa "şüpheli" sıfatıyla ifade verdiğini belirterek, soruşturmanın gizli olduğunu, bu nedenle içerik hakkında bilgi veremeyeceğini söyledi.

Aytav, ''Hüseyin Gülerce'nin gerek medyada yazdıkları ifadeler, itham ve iftiralara yönelik, bu itham ve iftiraların savcı beye de ifade edildiğini öğrendim. Bu itham ve iftiralarla alakalı soruşturma dosyasına girmişiz. Dolayısıyla bu ithamlarla alakalı 'bu şeyleri dediniz-demediniz' noktasında sorulara muhatap olduk'' dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bazı isimlerin şikayetleri üzerine açılan genel soruşturma kapsamında, yazar Latif Erdoğan ve gazeteci Hüseyin Gülerce'nin "tanık" sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Yine soruşturma kapsamında bazı isimler de "şüpheli" sıfatıyla ifade vermişti.
Soruşturma kapsamında bir süre önce Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil de ifadeye çağrılmıştı. Yeşil'in henüz ifade vermeye gelmediği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nur

Zaten sizin alçakça kumpaslarınızı, kirli çamaşırlarınızı ortaya döken herkes iftiracı oluyor. Siz işlediğiniz suçlarla o kadar karardınız ki sürdüğünüz pudralar bile suratınızdaki nursuz siyahlığı örtemiyor. Şunu kabul edin artık, lideriniz sizi kendisine tapacak kadar inandırdı ama artık ortaya çıktı ki meğer bu adam Müslüman değil bir kardinal imiş. Bunu hadi ilk başlarda bizler gibi siz de bilmiyordunuz diyelim ama şimdi bilindiği halde aynen devam ediyorsunuz.Hüseyin Gülerce'ye Rabbim basiret verdi ve gerçeği farketti ama siz bu şansı da kullanamadınız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş