SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Süper Lig maçları ne zaman başlayacak? TFF en yakın tarihi açıkladı!

Süper Lig ne zaman başlayacak? Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm spor karşılaşmaları iptal edilmişti. Türkiye'deki milyonlarca futbol sevdalısı da Süper Lig maçları ne zaman başlayacak diye sormaya başladı. TFF'den liglerin başlamasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada Süper Lig'in en erken olası başlama tarihi verildi. Açıklamada özetle 'Liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir.' denildi. Peki lig maçları ne zaman oynanacak?

Süper Lig maçları ne zaman başlayacak? TFF en yakın tarihi açıkladı!
3.4.2020 11:17:05

Süper Lig ne zaman başlayacak? Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm spor karşılaşmaları iptal edilmişti. Türkiye'deki milyonlarca futbol sevdalısı da Süper Lig maçları ne zaman başlayacak diye sormaya başladı. TFF'den liglerin başlamasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada Süper Lig'in en erken olası başlama tarihi verildi. Açıklamada özetle "Liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir." denildi. Peki lig maçları ne zaman oynanacak?

Süper Lig maçları ne zaman başlayacak?

TFF "Liglerle ilgili süreç; devletimizin kararları, Bilim Kurulu'nun raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFA'nın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir. Takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir" açıklaması yaptı.

Süper Lig koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu liglerin ertelendiğini böyle duyurmuştu: Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı'nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR