DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sultanbeyli saldırganları aynı karede

Sultanbeyli'de polis merkezine bombalı saldırı düzenleyen ve Emniyet Şube Müdürü Beyazıt Çeken'i katleden 3 PKK'lının kimlikleri tespit edildi. 3 PKK'lının birlikte çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı.

7 Yıl Önce
2015-08-12 10:00:17

İHA'nın haberine göre; Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezine düzenlenen bombalı saldırı ve bölgede inceleme yapan polislere düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri ve İnceleme Şube Müdürlüğü, Kriminal Polis Laboratuvarı'nda görevli polislerin çalışmaları sürerken, saldırıyı gerçekleştiren saldırganların kimlikleri de belirlendi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, polis merkezine bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen saldırganın Muş doğumlu "Botan Canfeda" kod adlı Deniz Uçkun olduğunu tespit etti. Bombalı saldırı ardından sabah saatlerinde bölgede inceleme yapan polislere düzenlenen silahlı saldırıyı ise Ağrı doğumlu "Erdal Nuda" kod adlı Erdal Yıldız ile Bingöl doğumlu "Harun Raman" kod adlı Burak Boğakan olduğunu belirlendi. Ölü ele geçirilen PKK'lıların üzerinden sahte kimlikler de çıktı. Deniz Uçkun'un üzerinden Şırnak Beytüşşebap nüfusuna kayıtlı, 1990 doğumlu Ayhan Gökçe adına düzenlenmiş bir kimlik çıktı. Yıldız'ın üzerinden ise Diyarbakır nüfusuna kayıtlı, 1988 doğumlu Mehmet Gül adına düzenlenmiş başka bir kimlik bulundu.

pk2

"BERABER YETİŞTİRİLDİLER"

Birlikte aynı fotoğraf karesinden görüntülenen 3 eylemcinin Kandil'de özel olarak yetiştirildiği ortaya çıktı. Kandil Dağı'ndaki kampta "feda eylemcisi" olarak özel yetiştirilen saldırganların, PKK yöneticilerinin emri ile eylemi gerçekleştirmek üzere Türkiye'ye geldikleri ifade edildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan

Kardeşim yerden göğe haklı. Şehit ailelerini düşündüğümde meydanlardaki coşku beni hep rahatsız etmiştir. Coşalım derken kırık kalplere daha fazla zarar vermeyelim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş