DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şükür hakkındaki soruşturmalarda yeni gelişme

FETÖ kapsamında yürütülen soruşturmalarda Hakan Şükür'le ilgili yeni bir gelişme yaşandı...

5 Yıl Önce
2016-12-28 06:32:38

Ajansların haberine göre; 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde ailesiyle birlikte ABD'ye giden eski futbolcu Hakan Şükür hakkında açılan 3 ayrı dosya Sakarya'da toplandı.

İstanbul'da aralarında Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yürütülen soruşturmada şüpheli olarak yer alan Hakan Şükür'ün dosyası ayrılarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Şükür hakkında 27 Temmuz 2014 tarihinde Emniyet içerisindeki cemaat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, adliyeye sevk edilen polisleri İstanbul Adalet Sarayı'nın nezarethanesinde ziyaret ettiği için başlatılan soruşturma dosyası da Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Ayrıca Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Hakan Şükür ile babası Selmet Şükür'ün terör örgütüne finansal destek sağladığı gerekçesiyle haklarında açılan 3. bir soruşturma da bulunuyor. Üç ayrı dosyanın birleştirilerek Hakan Şükür hakkında Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılacağı öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş