GEZİŞubat tatil planınız hazır mı?

1 Ay Önce Yazıldı - 320 Kelime

Kış mevsimi tam gaz devam ediyor, romantik ve nostaljik atmosferler her yerde kendini gösteriyor. Peki gelecek ayki planınızda ne var?24.01.2021 12:23:06

Kış mevsimi tam gaz devam ediyor, romantik ve nostaljik atmosferler her yerde kendini gösteriyor.

Bu dönemlerde havalar soğuk olsa da keyifli bir tatilin nerede ve nasıl yapıılacağına dair arayış da sürüyor.

Bu mevsimde kalabalıktan, gürültüden, stresten kaçabilmek ve doyasıya gezebilmek daha çekici.

O yüzden gezginler açısından bu dönemde seçilen rotalar hayli kıymetli. Ayrıca sezon dışı olduğu için pandemi koşullarına ve sosyal izolasyona uymak da daha kolay.

Hem bu tarihlerde tatile çıkmak cepler açısından da faydalı ve ucuz tatil fikri oldukça mantıklı.

Kış dinginliği yaşayarak ve sosyal izolasyon kurallarına uyarak keyfinize göre bir tatil organize edebilirsiniz....

İşte bu destinasyonlardan birkaçı: 

Boztepe Burnu üzerine kurulmuş Sinop, Orta Karadeniz'de yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulunduran şehir, Karadeniz'in en kuzey noktasında konumlanıyor.


Anadolu coğrafyasının Kafkasya'ya açılan kapısı olan Kars, birçok uygarlıktan izler taşıyor. Köklü bir geçmişe sahip olan bölge, kültürel dokusuyla hayli ilgi çekici bir güzergah. Son dönemlerde hayli trend olan Kars, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor.
Mardin; her sokağı, her köşesi tarih kokan sıra dışı bir şehir. Pek çok kültürün bir arada yaşadığı bölge, kendine has dokusu ve dillere destan tatları ile ülkemizin en ilham verici güzergahlarından.

Yurt içinde mistik bir kış turu yapmak niyetinde iseniz bu üç destinasyona ayrıntılı bir zaman dilimi ayırmanız gerekecektir.

YORUMLAR (0)