DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

STK'lardan Kayseri'deki saldırıya tepki

Sakarya, Bolu, Bartın ve Zonguldak'taki üniversiteler ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kayseri'deki saldırıya tepki gösterdi.

17.12.2016 17:06:21

Sakarya, Bolu, Bartın ve Zonguldak'ta Kayseri'deki terör saldırısı kınandı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, yaptığı yazılı açıklamada, huzura, barışa ve kardeşliğe en çok ihtiyacın olduğu bir dönemde, her gün yeni bir acı ile sarsıldıklarını belirtti.

Millet olarak kanlı ve sinsi bir kuşatmanın hedefinde bulunulduğunu ifade eden Genç, "PKK'sından DEAŞ'ına kadar, bütün küresel terör örgütleri Türkiye'yi hedef almış durumda. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, ne kadar alçaklaşırsa alçaklaşsın, milletimiz teröre teslim olmayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Genç, Kayseri'de patlayan bomba ile ülkenin birlik ve beraberliğinin hedefe alındığını aktararak, saldırıda şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.

BOLU

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yine Türk milletinin canının yandığını belirterek, "Canlarımız gitti yine. Nefesimiz durdu. Hainler, alçaklar, gözü dönmüş caniler." ifadesini kullandı.

Terör saldırısında şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileyen Yılmaz, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Acımız büyük. Huzurumuzu bozmaya yönelik bu menfur terör saldırısını yapanları lanetliyorum. Güvenlik güçlerine hedef alan bu hain terör saldırılarına devletimiz ve milletimiz asla boyun eğmeyecek. Hangi ad altında olursa olsun terörle mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla sürecek. Bu hainler hak ettikleri cezayı bulacaklar. Hem de en kısa sürede."

AİBÜ rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada da Kayseri Komando Tugay Komutanlığında görevli askerlere yönelik alçakça ve kalleşce saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırının derin bir öfke ve acıyla öğrenildiğine vurgu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Devletimiz ve milletimizin el ele, omuz omuza, teröre karşı tavizsiz ve dik duruşu sonucu kirli emellerini hayata geçiremeyeceklerini anlayan menfur terör örgütleri ve yandaşlarının, bu korkak ve hain saldırılarını şiddetle lanetliyor, saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, Kahraman ordumuz ve aziz milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimiz ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil de Beşiktaş'taki hain saldırının acısı daha tazeyken güne Kayseri'den gelen acı haberle uyandıklarını ifade etti.

"Kayseri'de çarşı iznine çıkan ana kuzularını hedef aldılar." diyen Evcil, şöyle devam etti:

"Yüreğimiz dağlanmıştır. Dün polisimiz, bugün askerimiz hedef alınmıştır. Bu saldırılarda hedef milli direncimizi kırmak toplumu ayrıştırmaktır. Türkiye'yi Halep'e, Irak'a, Suriye'ye çevirmek isteyenlerin hevesleri kursağında kalacaktır. Komşuluk ilişkileri en iyi istihbarat ağıdır. Apartmanınızda şüphelendiğiniz şahısları mutlaka ihbar edin. Sosyal medyada terör örgütleri yanlısı şahısların ekran görüntülerini alarak ihbar edin. Şüpheli gördüğünüz araçları ihbar edin. Mevkisi, makamı, mesleği her ne olursa olsun teröre hizmet ettiğini düşündüğünüz her kim varsa ihbar edin. Bugün televizyonlarda izleyip, üzüldüğümüz saldırıların ilimizde yaşanmaması için bizler üzerimize düşeni var gücümüzle yapmalıyız."

BARTIN

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayseri'de meydana gelen terör saldırısının Türk milletini derinden sarstığını söyledi.

Kalleşçe yapılan bu saldırıları lanetlediğini vurgulayan Tunç, "Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen şer güçlerin taşeronları bunlar. Milletimiz bunlara fırsat vermeyecek, bizde terörle mücadelede ülke olarak başarıya ulaşacağız, ulaşmak zorundayız." diye konuştu.

Türkiye'nin milli bir seferberlik içerisinde bu hainlerin üstesinden gelecek güçte olduğunu belirten Tunç, şunları dile getirdi:

"Millet olarak da çok dikkatli olmalıyız. Bunların hedefi, Türk milletin birlik ve beraberliğini bozmaktır. Milletçe uyanık olup, birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirerek bu maşalarla mücadelemi sürecek. Adları ne olursa olsun, her nerede yuvalanırsa yuvalansınlar ülkemizi bu hainlerden temizleyeceğiz ve bunda da kararlıyız. Şehitlerimizin ailelerinin ve milletimizin başı sağolsun. Yaralılara da Allah'tan acil şifalar diliyorum."

ZONGULDAK

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de Kayseri'de çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerin ve öğrencilerin bulunduğu halk otobüsüne düzenlenen hain saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

Özer, "Saldırıda şehit olan askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Terör örgütleri bilsinler ki milletimizin birlik ve bütünlüğünü asla bozamayacaklardır. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

MEDYA İŞ SENDİKASINDAN KINAMA

Medya İş Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Hamdi Ateş, Kayseri'deki terör saldırısına ilişkin, "Türkiye'nin huzuruna atılan bu bomba, ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeyecek, kardeşliğimizi daha da pekiştirecektir. Bunu yapan hain eller asla amaçlarına ulaşamayacaktır." ifadesini kullandı.

Ateş, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri'deki terör saldırısının tüm Türkiye gibi basın emekçilerini de derinden yaraladığını belirtti.

Terörün çirkin ve kanlı yüzünü bir kez daha ortaya çıkardığına işaret eden Ateş, bu saldırıyı şiddetle ve nefretle kınadığını, bunu yapanların en kısa sürede cezalandırılacaklarına inandığını bildirdi. Ateş, "Türkiye'nin huzuruna atılan bu bomba, ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeyecek, kardeşliğimizi daha da pekiştirecektir. Bunu yapan hain eller asla amaçlarına ulaşamayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş