DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

BURSA

20:16

04:02
20:16
SAHUR
İFTAR

ANKARA

20:00

03:48
20:00
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:43

03:32
19:43
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
19:27
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:16
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

ANKARA

20:00

03:48
SAHUR
20:00
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
SAHUR
19:27
İFTAR

STARTT programıyla 50 genç Türk Telekom'da işe başladı

STARTT programıyla 50 genç Türk Telekom'da işe başladı

23.06.2015 12:57:32
Genç yetenek programı STARTT kapsamında 20 bini aşkın aday arasından seçilen 50 genç, Türk Telekom ailesine dahil oldu.

Türk Telekom Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, STARTT Genç Yetenek Programı kapsamında Türk Telekom Grubu'nda tam zamanlı çalışmaya başlayacak 50 genç için İstanbul'da oryantasyon programı gerçekleştirildi.

Geçen mart ayında lansmanı yapılan STARTT'ın seçme değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan 50 gence, Türk Telekom Grubu ve sektördeki konumu hakkında bilgi verilirken, telekom sektöründe entegre bir yapıda çalışmanın kariyerlerine katacağı değere dikkat çekildi. Konuşmalar ve sunumların dışında gerçekleştirilen küçük yarışmalar ve takım aktiviteleriyle program gün boyunca sürdü.

Grubun yeni üyeleri için düzenlenen "hoş geldin" toplantısına, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü Saynur Önen ve Türk Telekom İç İletişim Direktörü Müge Eryılmaz katıldı.

- "360 derece telekomünikasyon deneyimi kazanacaklar"

Toplantıya ev sahipliği yapan Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, STARTT ile yenilikçi bakış açısına sahip, heyecanlı, değişime açık, teknolojiye ilgi duyan ve yeni trendleri yakından takip eden genç yetenekleri şirket bünyesine kazandırmak istediklerini ifade etti.

İnsan hayatına dokunan, yapılan işin sonuçlarının günlük hayatta görülebildiği, sürekli gelişen ve yenilenen bir sektörde faaliyet gösterdiklerini anlatan Aydın, "Bu da yeni kariyer fırsatları demek, fırsat her an sizin kapınızı çalabilir. O an donanımlı ve hazırsanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz" dedi.

STARTT Genç Yetenek Programı'na kabul edilen üniversite öğrencileri ve yeni mezunların, Türkiye'nin en büyük işverenlerinden biri olan Türk Telekom Grubu çatısı altında telekomünikasyon sektöründe başarılı bir kariyerin ilk adımlarını atacağını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Telekomünikasyon sektörü, en çok genç yetenek ihtiyacının olduğu alanı oluşturuyor. Gençlere, 'Telekomünikasyonu öğrenmeye doğru yerden başla' ve 'Başarı hikayen başlasın' diyerek, Türk Telekom Grubu'nda sınırsız bir kariyer fırsatının kapısını aralıyoruz. Gençlerimiz dünyanın telekom sektöründe entegre olmuş sayılı şirketlerinden birinde 360 derece telekomünikasyon deneyimi kazanacak. Türk Telekom'un deneyimli çalışanlarıyla paylaşımlarda bulunup şirket içi organizasyona hakim olacaklar. Yürüttüğümüz yetenek avı ve eğitimlerle sadece Türk Telekom Grubu'na değil sektöre yeni bir soluk getirecek, kariyerinde başarı hikayesi yazacak gençler yetiştiriyoruz."

- 18 aylık gelişim programında 2 kez de rotasyon var

STARTT kapsamında 1 Temmuz'da başlayacak olan 18 aylık Gelişim Programı sürecinde 50 gence Türk Telekom Grubu'nun 5 odak noktası strateji, inovasyon, kişisel gelişim, liderlik ve takım çalışması alanlarında eğitimler verilecek.

Program boyunca çalışanlar, Grup bünyesindeki bölümler arasında toplam 2 kez rotasyonla yer değiştirecek. Grubun "Agile" yaklaşımı çerçevesinde yaratıcı düşünme, ekip çalışması, kişisel gelişim ve proje yönetimi alanlarında katılımcıların gelişimlerine katkıda bulunularak gelişimleri desteklenecek.

Program süresince gençlere, geçen yıllardaki Türk Telekom Grubu genç yetenek programlarını başarıyla tamamlayarak şirket bünyesinde çalışmaya başlayan deneyimli çalışanlar "buddy" olarak destek verecek. Saha ziyaretleriyle devam edecek süreç kapsamında katılımcılar, farklı iş birimlerinde rotasyon, bireysel koçluk, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri, sınıf içi e-learning ve mobil öğrenmeden oluşan zengin bir programa dahil olacak, proje süreçlerinde mentor desteği alacak.

Yüksek performans gösteren tam zamanlı çalışanlara, Türk Telekom Grubu yurt dışındaki şirketlerinde süreli çalışma imkanı, yurt dışındaki eğitim programlarına veya büyük organizasyonlara katılım hakkı sağlanacak.

- 20 bini aşkın kişinin arasından seçildiler

Kariyerine doğru yerden başlamak isteyen gençlerin davet edildiği STARTT programına 20 bini aşkın başvuru gerçekleşti. Başvuruların ardından değerlendirme sürecinde, Sözel ve Sayısal Beceri Testi, İngilizce Yeterlilik Testi, Grup Mülakatı/Oyunlaştırılmış Grup Çalışması, Değerlendirme Merkezi Uygulaması (Kişilik Envanteri), Kişisel Tanıtım Videosu, Yetkinlik Bazlı Bireysel Mülakat aşamalarını başarıyla geçen 50 aday, Türk Telekom Grubu çalışanı olarak STARTT Gelişim Programı'na katılmaya hak kazandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selman ammar

Daha önceki programlarda Konya gerçekten misavirperverliğini gösterdi. İnşaallah tek tük çatlak(gayri insani) sesler Hz. Mevlana'ya yakışır bir şekil içerisinde kaybolup gider.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan